«Грошей на перевезення пільговиків – не має»

12 січня у дискусійному клубі «Чиста політика» відбувся круглий стіл на тему: «Чи знайдуться гроші у бюджеті на пільгові перевезення пасажирів ? Чи будуть пільгові перевезення взагалі ?»

Перевізники Чернігівщини повідомили журналістам, що вони після 15 січня припинять безкоштовне перевезення людей, які належать до пільгових категорій, у громадському транспорті. Вони пояснюють це відсутністю відшкодувань з державного бюджету. Безкоштовний проїзд перевізники погодилися залишити лише учасникам бойових дій та членам родин загиблих учасників АТО.

Організатор заходу виступила Чернігівська обласна організація профспілки України на чолі з Володимиром Козиром. Він зазначив, що в новому бюджеті 2016 не передбачено коштів на компенсацію перевізникам за пільговий проїзд громадян. «Виникла ситуація, коли право на пільговий проїзд у пасажирів залишилося, але ніхто не збирається відшкодувати збитки від таких перевезень, чим повністю зруйновано порядок виконання пільгових перевезень», – додав Володимир Козир.

Директор ЧТУ Олег Коржов зазначив, що 60% від пасажирів транспорту управління – пільговики і без відшкодування на їх проїзд підприємство не виживе. Однак, за його словами, дана ситуація має вирішуватися на державному рівні, а не на місцевому.

Генеральний директор ПАТ «Чернігів автосервіс» Володимир Козир, наголосив, що він та його колеги, ще до ухвалення державного бюджету на 2016 рік, знали, що кошти на відшкодування пільгових перевезень не буде. Тому, за його словами, перевізники написали листи до голови Чернігівської обласної ради, міських та районних голів, аби ті заклали у місцеві бюджети кошти для пільговиків.

Як повідомив Володимир Козир, у бюджеті Чернігова на 2016 рік такі видатки затверджені, але отримати перевізники їх не зможуть, адже на законодавчому рівні не прописана норма, що пільгові перевезення можуть фінансуватися з міських бюджетів.

В підсумку, перевізники повідомили громадськості, що на сьогоднішній день вони вимушені прийняти не просте рішення:

Тимчасово припиняються автоперевезення пільгових категорій громадян до законодавчого вирішення питань відшкодування з бюджету перевізникам витрат за перевезення пільгових категорій громадян;

З метою захисту деяких соціально-вразливих верств населення автоперевізники області тимчасово, за рахунок власних коштів, беруть зобов’язання – з 15 січня 2016 року перевозити безкоштовно дві пільгові категорії громадян:

учасників бойових дій;

членів родин загиблих учасників АТО;

Сергій Мекшун

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)