У Чернігові провели консультаційну зустріч громадян щодо створення ОСББ

27 січня в офісі громадської приймальні народного депутата України Березенка Сергія Івановича та за його підтримки була організована консультаційна зустріч громадян Чернігова з експертами міської ради та керівниками діючих ОСББ. Основні теми для обговорення – проблеми, з якими стикаються люди при створенні ОСББ и можливості їх вирішення.

Про це інформує прес-центр Ради Регіонального Розвитку.

Загалом в Чернігові система ОСББ має досить позитивну динаміку. За два останніх роки створено 32 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – з понад 1700 будинків.

Запрошені експерти запевнили, що згідно Закону України № 417-19, створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків є безповоротним процесом. Тому вже зараз потрібно усвідомлювати відповідальність, яку на громадян поклала держава. Адже управління житловим комплексом є досить складним для пересічного громадянина, а такі зустрічі дають змогу навчатися та навчати інших.

Максим Конашевич, активний громадський діяч та засновник ОСББ, зазначив, що першою проблемою, з якою стикається ініціативна група, це інформація про всіх власників житлових приміщень в будинку. Але залишаються також інші неврегульовані питання: землевідведення; пільги земельного податку; прискорення процедури переукладання договорів між ОСББ та постачальниками послуг; а головне – переосмислення відповідальності за свій будинок його мешканцями.

Радник міського голови з питань ЖКГ Віктор Пригара звернув увагу на важливості обізнаності громадян у питаннях законодавства і фінансової рентабельності ОСББ. А головне прозорості та зрозумілості всіх процесів, що стосуються створення та функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в рамках взаємодії об’єднань громадян, місцевої влади та надавачів послуг.

Делегований представник від всіх ОСББ міста Чернігова Тетяна Палагута зі свого боку також вказала на деякі проблемні питання. Найнагальнішим, на її думку, є створення ресурсного центру ОСББ при міській раді, до якого повинні входити експерти, які матимуть можливість консультувати громадян дистанційно і безпосередньо за місцем проживання.

У ході зустрічі з’ясувалося, що серйозну перепону у створенні ОСББ на сьогоднішній день чинять приватні комунальні підприємства. Вони часто, з незрозумілих причин, відмовляються передавати всю документацію на житловий будинок, або надають не всі документи. Це майже паралізує повноцінну діяльність об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

В рамках зустрічі присутні громадяни мали можливість отримати фахові та зрозумілі відповіді на свої запитання.

Звісно, одна зустріч не може повністю вирішити питання потенційних та діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Але це ще один крок до переосмислення всієї повноти відповідальності населення за власну квартиру, будинок, вулицю, місто, країну в контексті формування повноцінного громадянського суспільства Україи.

Саме тому, за підтримки громадської приймальні народного депутата України Березенка Сергія Івановича, міської ради та наших партнерів для обміну досвідом та подальшої підтримки ініціатив громадян у створенні ОСББ, планується регулярне проведення подібних консультаційних зустрічей.

У Чернігові провели консультаційну зустріч громадян щодо створення ОСББ
Оцініть матеріал!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *