Чимала черга вишукувалась в Голлівуді, аби перевірити свій зір

Благодійна акція «Сліпота чи зір? Вибір за вами!» розпочалася сьогодні, 20 лютого, в торгівельному-розважальному центрі «Голлівуд».

Спрямована дана акція на раннє виявлення патології зору і, зокрема, глаукоми. 6 березня відзначається Всесвітній день боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми і тому лікарі Чернігівської обласної лікарні влаштували містянам перевірку внутрішньо-очного тиску. Обстеження проходили люди старші 40 років.

«Глаукома – єдина хвороба, яка забирає зір безповоротно. І повернути його після розвинутої стадії цієї хвороби неможливо», – запевнив лікар-окуліст Чернігівської обласної лікарні Василь Шевчик.

За його словами, хворобу можна зупинити, якщо виявити її на ранній стадії: «Колись була така практика, кожні 4 роки всім необхідно було примусово пройти обстеження. Зараз у зв’язку з фінансовими проблемами в країні така практика припинилася. Але, на жаль, з кожним роком кількість хворих на глаукому збільшується. Так, в минулому році інвалідами першої групи у Чернігові стали 150 молодих осіб працездатного віку. Для порівняння в 2014 – 73 людини.»

Під час обстеження в рамках сьогоднішньої акції, за словами лікаря, виявляється ризик захворювання або сама хвороба,. В такому разі пацієнтів запрошують на більш детальне обстеження в обласну лікарню, де підбирається індивідуальне лікування. Обстеження є цілком безкоштовним.

Процедура обстеження проходить на сучасному апараті і займає лише 10-15 секунд. Після неї на місці приймають і консультують практикуючі лікарі.

За день такої акції з 10 до 16 години можливо обстежити більше 1000 людей.

Акція триватиме цими вихідними з 10 до 16 години дня.

 Альона Шепіда

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)