Хто найбагатший, а хто найбідніший депутат Чернігівської міської ради розповіли представники Громадського руху «ЧЕСНО».

Це сталося сьогодні, 24 лютого, в приміщенні КМЦ “Інтермеццо”.

Так за даними «ЧЕСНО» найбагатший депутат в міськраді від партії «Солідарність». Підприємець В’ячеслав Летута, що займається продажем кухонних мийок («Виробничо-комерційна фірма “Платінум”») відповідно до декларації 2014 року заробив більше 14 мільйонів гривень. В той час як його сім’я не заробляє взагалі. Більше 13 мільйонів заробітків Летута вказав у пункті “Інші види доходів”.

Представники руху деякий час не могли з’ясувати, звідки Летута має дохід майже у 13 мільйонів. Через деякий час депутат таки зв’язався з представниками «ЧЕСНО», але він також не зміг пояснити походження прибутків статті «Інші доходи», оскільки бухгалтер його підприємства на лікарняному.

«У телефонній розмові Летута сказав, що краще декларувати доходи ніж їх ховати, як деякі це роблять», – розповів представник руху «ЧЕСНО» Павло Пущенко.

Також до списку найбагатших депутатів увійшли Сергій Воробйов (магазин «Адреналін»), Наталія Осіковська (броварня «Bierwelle»), Олександр Тарасовець (син Миколи Тарасовця, «група Полікомбанк»),Володимир Коваленко (перевізник на маршруті Київ-Чернігів від кінотеатру «Дружба») та представник будівельного бізнесу Ігор Желдак (директор ТОВ “Фірма “МЖК-сервіс”).

Депутат, що посів друге місце відповідно до задекларованих доходів, Сергій Воробйов, отримує кошти від здійснення підприємницької діяльності. Так само, як і члени його родини. Як відомо, Воробйов є директором магазину товарів для туризму та активного відпочинку у Чернігові «Адреналін». Він входить до складу комісії з питань ЖКГ, транспорту та зв’язку міськради.

Наталія Осіковська , яка посіла третє місце серед багатіїв міськради, відповідно до декларації, отримала всі свої прибутки (712 тисяч гривень) у 2014 році від передачі майна в оренду. У свою чергу, в декларації Осіковська не вказала, звідки її чоловік у 2014 році отримав 40,5 тисяч гривень. Зазначимо, що чоловік Наталії Осіковської є співвласником пивоварні Bierwelle у Чернігові та мережі ресторанів (“Хряк”, “Robata”, “Buddka Bar”). До міської ради минулого скликання Осіковська обиралась за списком партії “Фронт змін”.

Перевізник Володимир Коваленко більшу частину задекларованого доходу за 2014 рік, а саме 439 250 тисяч гривень, отримав у подарунок.

«Вказана сума – це вартість нерухомості, яку мені подарувала донька», – зазначив у коментарі ЧЕСНО Володимир Коваленко.

Останнє місце в рейтингу багатіїв Чернігівської міської ради посів Олександр Тарасовець, який є сином голови правління «Полікомбанку». На місцевих виборах у 2015 році до міської ради Тарасовець потрапив від партії БПП за квотою “Народного фронту”.

Відповідно до декларації Олександра Тарасовця, він має дві земельні ділянки, житловий будинок та квартиру. Також Тарасовець має цінні папери, вартість яких перевищує 1 мільйон гривень.

Також у міськраді є і «бідні» депутати, які в 2014 році прожили з родиною на кошти нижче ніж прожитковий мінімум.

Так у деклараціях депутатів від РПЛ Жанни Шерстюк, від “ДемАльянсу” Ярослава Ковтуна та представника “Батьківщини” Григорія Федорця значаться нулі у графах доходів їхніх родин.

Тож у депутатів спитали «ЧЕСНО», як вони прожили на 0 гривень цілий рік?

Жанна Шерстюк пояснила свою «нульову» декларацію так: «Доходов в 2014 году я не имела. Мои расходы за указанный период не противоречат доходам, а в собственности я не имею дорогостоящих авто, недвижимости, банковских вкладов или вкладов в уставные фонды предприятий».

«Втім, виходячи з її коментаря, залишається незрозумілим, за які кошти сама депутатка та члени її родини прожили весь 2014 рік. Якщо видатки не суперечать доходам, то, виходить, за рік Шерстюк витратила 0 гривень», – зазначив Андрій Кужель представник руху «ЧЕСНО».

Ярослав Ковтун розповів, що жив за ті заощадження, які заробив у 2011-2012 роках на будівництві в Росії. Згодом, у 2013 році, працював у Центрі гідроізоляції в Києві.

Представники Громадського руху ЧЕСНО не змогли взяти коментар в одного з найбідніших депутатів міської ради. Бо за номером телефону, який зазначений у депутата Григорія Федорця як контактний для виборців, ніхто не відповідає вже протягом тижня.

Що стосується доходів інших депутатів Чернігівської міської ради, представники «ЧЕСНО» пообіцяли оприлюднити найближчим часом.

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *