Сімнадцять чернігівців отримали статус потерпілих від торгівлі людьми

Новими тенденціями в Україні є збільшення масштабів торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, зростання кількості постраждалих чоловіків, розширення ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми через збройний конфлікт на Сході країни та масову внутрішню міграцію.

Про те, як державні та неурядові структури Чернігівщини протидіють проявам сучасного рабства говорили у вівторок, 29 березня, у дискусійному клубі «Чиста політика» на прес-конференції присвяченій підведенню підсумків реалізації проекту із впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми в Чернігівській області.

Сам проект із поліпшення координації між відповідними державними та неурядовими структурами на Чернігівщині фінансувався Європейським Союзом та Агентством США з міжнародного розвитку, та реалізується Міжнародною організацією з міграції і Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у партнерстві з Департаментом сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації із жовтня 2014 по березень 2016 року.

За словами керівника програми Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталії Піддубної, впровадження проекту в Чернігівській області сприяло якісній реабілітації постраждалих, створенню умов для реалізації їхніх прав на соціальну, медичну, правову та іншу допомогу. «До цього часу в Україні загалом, та на Чернігівщині зокрема, допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми, надавалася переважно громадськими та міжнародними організаціями. Утім з осені 2012 року в державі, відповідно до нового законодавства, запрацював Національний механізм взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми. Європейський Союз та Міжнародна організація з міграції допомагають ефективніше впроваджувати його в окремих регіонах України,» – зазначила Наталія Піддубна.

З метою координації зусиль суб’єктів Національного механізму взаємодії, було організовано та проведено 7 круглих столів в районах області, охоплено 140 осіб. З березня 2015 року проходила інформаційна кампанія під гаслом «Кожен постраждалий має право на допомогу!». Метою кампанії було інформування населення регіону про можливість отримання допомоги у випадку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

Заступник начальника відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Головного управління Національного поліції в Чернігівській області Володимир Олійник зазначив, що після 2014 року співпраця з поліцією Російської Федерації повністю зупинилась. «Це дуже ускладнює нашу роботу. Інколи є інформація, що конкретну людину продали в рабство в Росію, але ми тут без співпраці з нашими колегами безсилі. Політика дала свій відбиток і на нашу роботу», – додав Володимир Олійник.

Заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації Світлана Скиба відзначила роль громадських організацій в боротьбі проти торгівлі людьми. «Я дякую співробітникам Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, і особливо пані Наталії Піддубній за розуміння, професіоналізм та загалом за їх роботу. Крім того, хочу зазначити, що загалом за останні 2 роки 17 осіб отримали статус ПТЛ. Це одна з найбільших цифр по Україні. Чернігівська область займає 2 позицію за кількістю встановлених статусів після Закарпатської», – додала Світлана Скиба.

Сергій Мекшун

Медіа

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *