Чи стане бюджет доступним і зрозумілим?

30 березня в дискусійному клубі “Чиста Політика” відбулася прес-конференція «Чи стане бюджет доступним і зрозумілим?»

Представники Центру «Доброчин» презентували результати діяльності проекту «Бюджетний процес – під контроль громади», а саме, чи вдалось зробити бюджетний процес більш прозорим та відкритим для громадян в містах Чернігів та Ніжин.

Керівник Центру “Доброчин” Наталія Дрозд зазначила, що прийняття бюджетного регламенту є необхідністю для кожного європейського міста. ” В країнах ЄС подібний документ був прийнятий вже давно. Сам проект «Бюджетний процес – під контроль громади» реалізується Центром «Доброчин» в рамках програми «Ціна держави», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з CASE-Україна за фінансової підтримки Європейської Комісії, – додала Наталія Дрозд.

Представник Чернігівського Центру Прав Людини Олександр Підгорний

зазначив, що першим містом на Чернігівщині, яке прийняло бюджетний регламент, стало місто Ніжин. “Сьогодні ми приїхали з Ніжина. Там в ранці депутати Ніжинської міської ради проголосували за прийняття цього бюджетного регламенту. Особливо приємно, що це вони зробили одноголосно 36 голосів з 36 можливих”, – додав Олександр Підгорний.

Голова Ради молодих вчених Чернігівського Технологічного Університету Ярослав Петраков звернув увагу журналістів, що прийняття бюджетного регламенту зменшить можливості для депутатів проводити якісь махінації з бюджетними коштами. “Цей документ узагальнює всі етапи бюджетного процесу для певної громади. Згідно регламенту ми весь бюджетний процес розписуємо по дням календарного року , коли громадяни можуть подавати запити, ініціювати якісь слухання, пропонувати ідеї щодо витрачання бюджетних коштів і т.д. Тобто ми отримаємо більш якісне витрачання бюджетних коштів, і громадяни будуть бачити, скільки реально треба часу, щоб ці ініціативи запустити.

Сергій Мекшун

Медіа

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *