Депутати Бундестагу в Чернігові

15-16 лютого в Україні з візитом перебувала делегація депутатів Бундестагу.

16 лютого Програма USAID РАДА в рамках Проекту «Модельний округ» у співпраці з Фондом Конрада Аденауера та народними депутатами організувала спільний ознайомчий візит делегації депутатів Бундестагу, народних депутатів України та їх команд до Чернігова. Під час візиту відбулося ознайомлення з роботою народних депутатів в окрузі, зустріч з представниками органів місцевої влади та самоврядування, громадського сектору та ЗМІ, обмін досвідом на тему взаємодії та співпраці громади з депутатами. Участь у заході взяли народні депутати України Олександр Черненко, Сергій Березенко, Олександр Кодола, Анна Романова, представники обласної влади, громадський актив та ЗМІ.

Представили молоду групу ХДС/ХСС (партія, яку очолює нинішній канцлер Ангела Меркель) від Німецького Бундестагу наступні депутати:

  • Карстен Кьорбер – депутат Німецького Бундестагу із Саксонії з 2013 року, член Комітету з питань бюджету та Ревізійного комітету, заступник члена Комітету з питань економіки та енергетики;
  • Крістоф Бернштіль – депутат Німецького Бундестагу з 2017 року із Саксонії-Анхальт, працює в Комітеті внутрішніх справ;
  • Крістоф Плос – депутат Німецького Бундестагу з 2017 року із Гамбургу, працює в Комітеті з питань екології.
  • Марк Гауптман – депутат Німецького Бундестагу з 2013 року із Тюрінгії, працює в комітетах з економічних питань та зовнішніх відносин.

Разом з народними депутатами на заході були присутні: Когут Ігор – директор Програми USAID РАДА, Шевчук Микола Миколайович – заступник Керівника Апарату ВРУ, Малик Андрій Ігорович – радник Голови ВРУ, Бауманн Габріеле – керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, Лейсле Володимир – голова Ради німців України та інші уповноважені особи.

Представниками громадського сектору Чернігівщини на зустрічі з делегацією Німецького Бундестагу та народними депутатами стали: Гусак Регіна Вікторівна – голова правління міського молодіжного центру «Жменя», Трубенок Олена Василівна – виконавчий директор ГО «Голос батьків», Висіканець Наталія Валеріївна – громадська мережа «Опора», Писанка Анатолій Григорович – директор Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби в справах дітей Чернігівської ОДА, Шанський Микола Миколайович – голова ГО «Єдина родина Чернігівщини», Нікандрова Марина Вікторівна – заступник директора з навчально-виховної роботи Чернігівської музичної школи №1 ім. С.В. Вільконського, Ясенчук Олександр Анатолійович – ГО «Самооборона майдану», Лутченко Альона Володимирівна – керівник ГО «Рада партнерського розвитку» та багато інших.

Німецькі депутати коротко розповіли про себе та свою роботу, про гарні враження від України та очікування від співпраці, а потім відповіли на деякі питання.

Гості зізналися, що із задоволенням прийняли пропозицію Фонду Конрада Аденауера відвідати Україну, бо вважають за необхідне «будувати містки» між нашими країнами та переконані, що для розвитку громади потрібне активне громадянське суспільство. Вони розуміють те, що Україна переживає не найкращі часи, а тому хочуть цим візитом показати свою підтримку та запропонувати обмін досвідом.

За словами закордонних партнерів, у Німеччині громада відіграє дуже важливу роль і коли формується новий закон, депутати отримують безліч звернень від виборців, з якими в округах проводяться роз’яснення з приводу нових законопроектів, а якщо з’являються такі громадяни, що не сприймають якийсь новий проект, вони створюють громадянську ініціативу і звертаються до депутатів, адже існує обов’язкова процедура узгодження громадських думок.

У свою чергу народний депутат ВРУ Олександр Черненко підтвердив, що і в нашій країні до думок громади теж дослухаються, бо навіть на його практиці були ситуації, коли пропозиції виборців брали до уваги і робили поправки до закону, також ведеться активна робота стосовно роз’яснення законодавства серед населення.

Представниця Чернігівського німецького культурного центру розповіла про роботу з популяризації німецької культури на Чернігівщині та запитала про можливість відвідати Німеччину з творчими номерами, на що депутат із Гамбургу відповів, що після детальнішого ознайомлення з їхньою творчістю таке можливо.

Депутат парламенту Анна Романова подякувала молодим німецьким колегам за візит до рідного їй «міста легенд», запросила ще не раз приїздити в гості, а стосовно співпраці громади з парламентом вона вважає, що цей процес лише зароджується, бо багато громадян не повністю розуміють функції депутатів – так, зокрема, останнім зверненням до неї було прохання оновити бігборд з боку автошляху на Гомель. Але вона вважає, що депутат має впливати на політику та розвиток держави, а не міняти старі лави у дворі чи бігборди.  

Голова ГО «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський звернувся до народних депутатів з проханням підтримати їхню виставку «Блокпост пам’яті» та й самі родини загиблих на сході бійців.

Громадський активіст Олександр Ясенчук розповів, що завдяки позиції громади вдалося накласти мораторій на вбивство лосів та поставив питання депутатам Бундестагу про можливість лобіювання певних інтересів громади у їхній країні, на що отримав відповідь, що там існує багато інструментів: питання на кшталт бігбордів вирішуються на місцевому рівні, а більш серйозні речі – на державному рівні шляхом роботи через пресу, депутатів, петиції, громадянські ініціативи тощо. 

Виконавчий директор ГО «Голос батьків» Олена Трубенок заявила про збільшення обізнаності та можливостей громади, зокрема в питаннях проблем людей з інвалідністю, але у громадських активістів не вистачає ґрунтовних знань для ініціатив на загальнодержавному рівні. На це була дана відповідь, що обізнаність громадян намагаються підвищувати – як на рівні школярів, так і для вчителів проводять різні навчальні програми та дискусії, форуми та колоквіуми.  

– Величезна проблема нашого парламенту – це рівень довіри народу, адже до Бундестагу довіра досить висока, а тому будемо намагатися покращувати цю ситуацію як пронародними законами, так і налагодженням комунікацій між громадою та парламентом, – заявив заступник Керівника Апарату ВРУ Микола Шевчук

Заступник директора з навчально-виховної роботи Чернігівської музичної школи №1 ім. Вільконського Марина Нікандрова подякувала як німецьким гостям, так і нашим депутатам за постійну підтримку їхнього навчального закладу та за нові бандури, що були їм презентовані від депутата Олександра Черненка.

В результаті депутати Бундестагу резюмували, що вони задоволено бачать, як в Україні вже активно використовується європейський досвід співпраці парламенту та громади, а стосовно довіри народу до депутатів, то варто працювати як народним обранцям, так і ЗМІ, і громадським організаціям в напрямку прозорості депутатської діяльності, обізнаності громадськості та покращення комунікацій.

Довідково:

Програма Агентства США з міжнародного розвитку РАДА (USAID РАДА) – проект, який реалізує консорціум українських неурядових організацій у складі Фонду Східна Європа, Громадянської мережі ОПОРА, громадської організації «Інтерньюз-Україна», громадської організації «Лабораторія законодавчих ініціатив». Головною метою Програми USAID РАДА є сприяння становленню відповідального, підзвітного і демократичного представницького органу – Верховної Ради України. Представницька функція парламенту є однією з ключових і передбачає різноманітні формати безпосередньої та опосередкованої комунікації народного депутата України з виборцями. В рамках виконання такого завдання Програма USAID РАДА впроваджує пілотний проект «Модельний округ», який покликаний створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями за допомогою як класичних, так і інноваційних механізмів та інструментів, що передбачені різними компонентами Програми. Участь у проекті беруть семеро народних депутатів, які представляють різні фракції та обрані як у мажоритарних округах, так і за списками політичних партій.

 Фонд Конрада Аденауера – німецька дослідницька фундація, пов’язана з Християнсько-демократичним союзом. Фонд заснований 1956р. як «Товариство для християнсько-демократичної просвітницької роботи» і перейменований на честь колишнього канцлера Конрада Аденауера в 1964 році. Це найбільша політично пов’язана дослідницька фундація в Німеччині. Фонд фінансує політичні дослідження і дослідження в соціальних науках. Представництво Фонду в Україні утворене в 1994 році з метою сприяння політичним та економічним перетворенням в Україні. Діяльність Фонду спрямована на підтримку демократичного розвитку, побудову громадянського суспільства, ствердження вільних ЗМІ, консолідацію демократичних інститутів. Фонд також підтримує молодих політиків та обдарованих студентів.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *