Жінки ярмаркують

Хоча весна ніяк не хоче приходити до нас у гості – а може її зима не пускає, але у душі багатьох людей та особливо жінок уже оселився весняний настрій, адже саме 2 березня у Мегацентрі розпочався XVI обласний ярмарок «Що може жінка!»

Офіційне відкриття заходу відбулося об 11:00, де виступили організатори та учасники ярмарку, а вже потім почалася насичена цікава програма з виступами самодіяльних колективів, виставкою-продажем ексклюзивних товарів із найбільшою колекцією виробів ручної роботи, яскравою презентацією жіночого бізнесу, майстер-класами та показами мод, конкурсом на кращий чернігівський сувенір, безпрограшною благодійною лотереєю та ще багато чим.

Цього року на ярмарку представлено продукцію і послуги 75 учасників, гості мали змогу ознайомитися з розмаїттям виробів, що пропонуються та виготовляються у місті чи області, широко запропоновані творіння майстринь, власноручні вироби яких викликають радість та захоплення, адже об’єднує їх жіноча краса та любов, що вкладені у кожну роботу.

Першою на відкритті заходу виступила віце-президент ГО «Ліга ділових та професійних жінок України», голова оргкомітету ярмарки Олена Пекуровська, якапривітала усіх присутніх, пообіцяла кожному можливість отримати натхнення від виставки та побажала сповна насолоджуватися дійством.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Світлана Полторацька нагадала, що ярмарок має підтримку голови Чернігівської ОДА, облради і став уже традиційним привітанням жінок перед їх весняним святом, адже тут «можна і людей подивитися, і себе показати» – а показати жінкам є багато чого з того, що вони можуть робити власними руками, бо «жінка може все, але не може жити без любові».  

Президент ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» та голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини» Дорожкіна Ірина Василівна подякувала організаторам та учасницям заходу, підтримці влади та ТПП, керівництву ТЦ «Мегацентр», завдяки яким цього року учасників стало удвічі більше, ніж минулого року, а наступного року, вона сподівається, їх буде ще більше. Вона побажала вдалого ярмарку та гарного весняного настрою усім жінкам.

В окремому ж інтерв’ю Ірина Василівна додала, що наразі залишилося менше 10 учасників, що беруть участь у ярмарку із самого його початку, на що вплинуло, в тому числі, і скорочення робочих місць, але ж з іншого боку, втрата роботи простимулювала деяких жінок на рукоділля і власну творчість, бо цього року на ярмарку навіть не вистачало столиків для учасниць. Тому вона радіє від розширення масштабів заходу й появи нових напрямків і виробів мистецтва, нових жіночих професій (візажист, дизайнер), пишається нашими жінками, які дійсно можуть все. А для розширення можливостей наших майстринь Ірина Дорожкіна має задум подати звернення від учасників виставки до влади з метою отримання власного виставкового центру, адже Чернігову дійсно не вистачає власного «Андріївського узвозу». Усім же жінкам вона побажала самовпевненості, налаштування на перемогу, позитиву та любові, а чоловіки щоб були поряд та разом із дітьми надихали на творчість.

Віце-президент Чернігівської торгово-промислової палати Анна Шерман від імені ТПП привітала усіх із початком ярмарку та звернула увагу на його гарну назву, адже здавна вважалося, що українська жінка не лише гарна господиня, а й трішки чаклунка, тому вона висловила сподівання, що учасниці ярмарку врешті зможуть розчаклувати весну і прогнати зиму. Також вона нагадала про ініціативу проведення конкурсу від ТПП на кращий чернігівській сувенір, з переможцем якого буде укладено договір на виготовлення партії сувенірів для бізнес-місії ТПП.

Креативний дизайнер-модельер жіночого та дитячого одягу Надія Пирожкова представила на ярмарку власну колекцію верхнього жіночого одягу. Її творчість почалася (якщо не брати до уваги порізані в дитинстві мамині сукні) з виробів для власної доньки Влади (яка постійно надихає на творчість), а зараз вона займається індивідуальним шиттям будь-якого одягу на замовлення – навіть замовляли захисний одяг для тренувань з тхенвондо. Хоча сама авторка більше полюбляє східні танці, бо вважає, що жінка має характеризуватися витонченістю і жіночністю, а для повної гармонії обов’язки в сімї мають поділятися на чоловічі і жіночі. Кожній жінці майстриня побажала займатися лише жіночими справами і не брати на себе роль чоловіка та завжди лишатися жінкою за вчинками та поведінкою, бо саме тоді буде гармонія і порозуміння у сім’ї.

Заступник керівника апарату Чернігівської ОДА Ірина Соломаха зауважила, що свято весни та любові має жіночий початок і тому не варто його політизувати, адже жінка має право на свято – врешті його можна поєднати зі святом матері, проте свято жінки, матері, берегині має бути, бо нині відбувається повернення до сімейних традицій, до визначного місця жінки у суспільстві. «На сьогодні всі кризові суспільно-політичні явища у світі відбуваються саме через втрату сімейних цінностей та зникнення цілісності сімї, адже найціннішим для людини має бути сімейне тепло, а тому варто повертатися до сімейних ідеалів, поєднаних жіночою любов’ю», – переконана пані Ірина. Усім же жінкам Ірина Соломаха побажала натхнення та любові, гарних чоловіків та здорових дітей.

Куратор проекту Олена Рогова (що також відома, як керівниця «Арт-проекту “Fashion скарбниця”») розповіла, що хоча й знаходиться в оргкомітеті ярмарку вперше, але завдяки багатолітньому досвіду організаційної роботи та співпраці з Управлінням культури і всіма іншими співорганізаторами вдалося створити ефектне дійство та залучити багато цікавих учасників. Напередодні ж міжнародного жіночого свята вона побажала усім жінкам «кохати і бути коханими».

Начальник відділу поштових послуг філії Чернігівська дирекція ПАТ «Укрпошта» Ганна Ярош представляла продукцію Укрпошти та широко рекламувала її нові послуги – експрес-доставку товару «Смарт-бокс» без ніяких черг та зважувань – варто було лише обрати одну з чотирьох коробок та покласти туди необхідну річ – що пропонується у всіх відділеннях міста та райцентрах. Також пропонувалося взяти участь у конкурсі на найкращу марку та вгадати переможців і отримати приз.

На заході було анонсовано більше 30 майстер-класів на будь-який смак, але чи всі вони були проведені – так і не довелося пересвідчитися у перший день, проте петриківський розпис зі Стадніченко Тетяною та виготовлення виробів із солоного тіста із Моляренко Вікторією дійсно був.

Крім того відвідувачі ярмарку змогли прийняти участь у безпрограшній благодійній лотереї вартістю 20 грн., за які кожен міг отримати якусь авторську цікавинку від майстрів, а кошти від виручення чого підуть на підтримку дитячого відділення Чернігівського тубдиспансеру.

Отже, дійсно Чернігів ще не бачив одночасно стільки талановитих та цікавих жінок, що зібралися на ярмарок «Що може жінка!»

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *