Найстаріший район – Ніжинський

Головне управління статистики в області вирахувало, де живе найбільше стариків. Виявилося, на Ніжинщині – частка людей поважного віку тут сягає 27 відсотків. Причому найменше їх мешкає неподалік – у місті Ніжин, всього 15 відсотків.

На Придесенні кожен п’ятий має 65 років і більше, а всього таких жителів понад 196 тисяч. Це помітно більше, ніж в інших областях.

Серед людей похилого віку дві третини – жінки. На селі 65-річну межу перетнув кожен четвертий, у містах – кожен шостий. Найчисельніша вікова група 65-69 років.

Маємо на Поліссі і довгожителів, їх понад дві сотні. Але все це не рятує ситуації: Чернігівщина, та й вся Україна, стрімко старіють. З 1991 року в державі зняли з обліку майже півтисячі сіл. Ще стільки ж обезлюдило, хоча й існують на карті. І Чернігівщина лідирує в цьому печальному рейтингу, маємо мінус 54 населених пункти. Тож, вважають соціологи, мріяти про 50 мільйонів населення України тепер вже не доводиться…

Тенденція старіння  – загальносвітова, у наступне півстоліття очікується чотирикратне збільшення частки старого населення. А найкраще їм живеться у Швейцарії. До першої десятки комфортних для стариків країн увійшли більшість західно-європейських країн, Канада та Японія.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)