39 – нижче градусом «Швидка» не приїде

Міністерство охорони здоров’я  в чергове вирішило переглянути список причин, з яких «швидка допомога» зобов’язана приїхати на виклик.

Нині діє відомчий наказ, котрий містить такі підстави виїзду до пацієнтів: судоми, раптовий розлад дихання або біль у грудній клітці, різкі болі в животі, головні болі, які супроводжуються нудотою, різким порушення мови і слабкість в кінцівках, кровотечі, блювота кров’ю, гострі отруєння, порушення станів вагітності, гипертермічний синдром, анафілактичний шок, тепловий удар або переохолодження, укуси тварин і змій, переломи, опіки, травми голови, важкі удари, асфіксії. А ще обов’язково на місце нещасних випадків і надзвичайних ситуацій.

Міністерство уточнило цей перелік цифрами. Так, «гипертермічний синдром», тобто підвищення температури тіла, інформує відомство, буде розглядатися як привід для виклику швидкої тільки, якщо термометр показує більше 39 градусів. Пацієнт попередньо повинен випробувати жарознижуючі засоби, і тільки якщо вони не допомогли, дзвонити диспетчеру.

Зараз звертатися за виїзною допомогою можна з будь-якими ударами, переломами і травмами голови. За новими правилами – тільки при таких травмах, які загрожують летальним результатом. Як визначити, чи загрожує життю, наприклад, черепно-мозкова травма, міністерство ще не пояснило.

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *