Горять склади в Ічні

О 3 годині 30 хвилин Генштабу ЗСУ поступила інформація від начальника 6-го арсеналу, що в районі населеного пункту Ічня, Чернігівської області, стався вибух на технічній території. Територія 6 арсеналу становить близько 682,6 га, з них технічна територія – 402 га. Орієнтовно на складах знаходиться 88 тис. тон боєприпасів.

На 9 годину ранку на території складу вирує пожежа та чутно вибухи з інтенсивністю 2-3 на хвилину. Організовано евакуацію населення з зони можливого ураження. До евакуації залучено 23 автобуси. Евакуйовано близько 12 тисяч жителів. Інформація щодо жертв та постраждалих не надходила. Про це повідомляє Управління ДСНС України у Чернігівській області на своїй сторінці у соцмережах

З 04 год. 22 хв. закрито повітряний простір у радіусі 30 км. Рух залізничного та автомобільного транспорту призупинено. О 05 год. 30 хв. отримано підтвердження про відключення електор- та газопостачання в населених пунктах, що попадають в зону можливого ураження.

До місця надзвичайної ситуації направлено 21 піротехнічний розрахунок ДСНС України – 39 одиниць техніки та 107 чоловік особового складу. У прилеглих областях приведено у готовність 23 пожежні розрахунки.  Приведені в готовність 7 пожежних потягів ПАТ «Укрзалізниця».

На 9:30 пройшло засідання Штабу з ліквідації наслідків НС під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового, Голови ДСНС Миколи Чечоткіна.

Чернігівська ОДА з 5-ї ранку працює в надзвичайному режимі. В області розгорнули два оперативні штаби Розпочато евакуацію населення з низки населених пунктів Ічнянського  та Прилуцького районів:

— Ічнянський район: м. Ічня, смт Дружба, села Августівка, Безводівка, Буди, Грабів, Лучківка, Пелюхівка, Червоне, Бурімка, Безбородьків, Шиловичі, Ольшана, Нова Ольшана, Тарасівка, Гмирянка, Городня, Гужівка, Заудайка, Коршаки, Монастирище, Веприк, Сезьки, Гейці, Дзюбівка, Коломійцеве, Тишківка, Хаєнки, Воронівка, Киколи.

— Прилуцький район: села Лісові Сорочинці, Стрільники, Обичів, Заудайка, Радьківка, Колісники, Левки.

Адреси приймальних пунктів евакуації на сайті Чернігівської ОДА –  http://cg.gov.ua/index.php?id=317512&tp=0

Усі служби, які входять до складу обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, терміново зібрані в Чернігівській ОДА. Завдання – чітко скоординувати роботу з ліквідації пожежі на військових складах в селищі Дружба, забезпечити евакуацію жителів 30 населених пунктів, які знаходяться в 16-кілометровій зоні події.

В. о. голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко та заступник голови ОДА Сергій Сергієнко  перебувають безпосередньо на місці роботи штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, який розгорнуто в селищі Парафіївка Ічнянського району. Звідти вони координують дії всіх обласних та місцевих служб.

Як повідомили представники Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА, крім  місцевих жителів уже евакуйовані пацієнти Ічнянської районної лікарні. 30 лежачих хворих перевезені до лікарні в Парафіївці. Також оперативно вирішені питання евакуації маломобільних груп населення.

Рятувальники запевнили, що хімічної зброї на військових складах немає.

Оперативний штаб у Чернігові працює на базі Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА за адресою вул. Гетьмана Полуботка, 70 в постійному режимі (гаряча телефонна лінія (0462) 678-274).

Вибухи на складах тривають.

Фото  офіційного сайту ОДА, соцмереж

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *