На Чернігівщині найкраще запроваджують мову

Чернігівщина – одна з шести областей України з найкращими показниками виконання мовних квот в ефірі телеканалів.

З 13 жовтня почнеться новий період для телебачення, а на початку листопада зміни торкнуться і радіомовлення. Про це йшлося на нараді-семінарі для керівників та редакторів теле- та радіоорганізацій регіону, про яку розповів Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Уже з 8 листопада  в ефірах радіостанцій квота на пісні українською мовою збільшилася. Вона становитиме не менше 35%, частка  передач українською має складати не менше 60% радіоефірів. Тривалість пісні при цьому визначена не менше 90 секунд.

Радійники Чернігівщини, як відзначалося на нараді, квоту не тільки виконують, а й перевиконують.

Уже найближчими днями мовні квоти на телебаченні вступлять в повну силу. Тобто в ефірі місцевих телеканалів має бути не менше 60% фактичної частки української мови, не менше ніж 75% загального обсягу новин – українською. Мовні квоти вимірюються у часовому проміжку з 07:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.На порушників чекає суворий штраф.

Недавно Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оприлюднила результати моніторингу ефірів 176-ти регіональних та місцевих телеканалів.  Чернігівщина –  серед шести областей з найвищими показниками квоти державної мови. Разом з Чернігівщиною у лідерах Волинська, Кіровоградська, Рівненська та Черкаська області.

 

 

Фото сайту ОДА

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)