Стати президентом все дорожче

Комітет виборців України закликав парламент внести зміни до законодавства про вибори Президента і збільшити у чотири рази грошову заставу для кандидатів в президенти – до 10 млн грн.

Про повідомив сам КВУ у соцмережі.

“Ми пропонуємо підвищити грошову заставу з тим, щоб поставити певні перешкоди для кандидатів, які сприймають вибори як певний комічний жанр або просто як захист від переслідувань», – пише голова Комітету виборців Олексій Кошель.

А ще пропонує заставу повертати не лише двом учасникам другого туру, а й кандидатам, які отримали більше 5-7% голосів. І обмежити політичну рекламу.

За діючим законодавством грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост президента України, або кандидатом на пост президента України у розмірі 2,5 млн грн. При цьому вона повертається, якщо відповідного кандидата визнано обраним президентом або включено до виборчого бюлетеня для повторного голосування. В інших випадках грошова застава не повертається і перераховується до Державного бюджету України

У КВУ висловилися за підвищення прозорості виборчих коштів. Наполягають і на посиленні ролі дебатів між кандидатами, а за відмову в них –  винесення попередження від Центрвиборчкому.

Комітет виборців нарахував вже 28 потенційних кандидатів у президенти.

 

Фото з інтернету

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)