Наші в Марокко

Перший тиждень жовтня делегація Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя провела у Марокко, де брала участь у міжнародному форумі «Роль просвіти у розвитку гендеру та прав жінок в арабському світі та європейському регіоні».

Захід проходив у рамках проекту Еразмус+ «Гендерні студії: крок до демократії та миру в сусідніх до ЄС країнах з різними традиціями». Учасники зустрілися у марокканському місті Фес на базі університету Сіді Мохамеда Бен Абделлаха. Форум став кульмінацією трирічної співпраці науковців різних спеціальностей з шести країн світу, і в його рамках університети консорціуму звітували про досягнення, ділилися набутим досвідом, обговорили проблеми міждисциплінарного дослідження гендеру та викладання гендерних студій у навчальних закладах, окреслили перспективи подальшої співпраці.

В обговоренні гендерних проблем брали участь представники 10 університетів Європи та Африки. Європейський регіон був представлений Університетом Вітовта Великого, Вільнюс, Литва; Університетом Аристотеля, Салоніки, Греція; Центральноєвропейським Університетом, Будапешт, Угорщина та Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя, Центральноукраїнським державним педуніверситетом імені В. Винниченка (Кропивницький) та Прикарпатським державним університетом імені В. Стефаника (Івано-Франківськ). Африканський континент презентували навчальні заклади з країн Магрибу.

Протягом п’яти днів учасники обговорювали проблеми гендеру в різних його аспектах: освіта, ідеологія, політика, медіа, релігія, розвиток особистості та права жінок. Інтерес у слухачів викликали доповіді, підготовлені нижницями. Активна дискусія відбулася навколо доповіді Тетяни Лісової «Гендерні відмінності у прагненнях учнів до освіти та їх ставленні до математики та природничих наук». Олександр Бойко та Олександр Самойленко представили на форумі результати аналізу функцій гендерних стереотипів у суспільстві. Про результати якісного дослідження особливостей віртуальної гендерної самопрезентації жінок-лідерів у соціальних мережах доповіла Оксана Щока.

Делегація Ніжинського університету, як розповів офіційний сайт вишу, з вдячністю згадує плідну співпрацю з усіма організаторами форуму та їхнє дружнє ставлення до України, щиру марокканську гостинність.

Фото з сайту університету

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)