Нижче мінімуму?

Управління фінансів Чернігівської міської ради відреагувало на прохання міського голови і обнародувало список фірм та підприємців, котрі офіційно платять співробітникам заробітну плату меншу офіційної.

З 1 січня нинішнього року «мінімалка» досягла позначки у 3723 гривні, та працівникам 173 підприємств і 57 ФОПів в обласному центрі платять ще менше.

До списку, як повідомляє сайт міськради, складеному Державною фіскальною службою, потрапили переважно  – 220 – суб’єкти підприємницької діяльності. Серед них немало відомих і солідних. Зокрема, таких, як успішне ТОВ «Текстиль-Контакт», найкрупніший перевізник Чернігова ДП «Пассервіс», «Пассервіс-Люкс» і «Пассавто-ЛТД», комунальне підприємство «Міський палац культури», приватне підприємство «Владіс», що займається пасажирськими перевезеннями з Чернігова до Києва, приватне акціонерне товариство «Готель Україна», макаронна фабрика, лікеро-горілчаний завод, фабрики «Аврора» та «Галант», лозових виробів.

У списку –  компанії «Ашер», «Балу», «Десна Аква Сорт», «Харків-електро», «Чекос», «Неоком», «Пава», «Марконі» і ще багато інших, що явно не збираються жебракувати.

Як припускає міський голова, якщо такі процвітаючі фірми і підприємства нараховують мізерні зарплати, ймовірно, вони таким чином ухиляються від сплати податків і віддають працівникам належне у «конвертах». Треба розібратися, як вони нараховують такі зарплати, – підсумував мер.

Відповідно до ст.95 Кодексу законів про працю України, ст. 3 Закону « Про оплату праці» мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за простий, некваліфікований труд, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці. Забезпечення заробітною платнею робітників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного працедавця з соціального захисту своїх робітників.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)