Архів поступився церкві

Понад три роки тривали у Ніжині пошуки місця, куди можна було перенести архівні документи з нинішніх сховищ. Всі вони – історичні споруди, на які претендує релігійна громада «Парафія Святого апостола Іоанна Богослова».

Свого часу громаді належали і церква святого Іоанна Богослова, і Троїцька церква 18 століття, і будинок священика. В останньому, до речі, народився відомий мореплавець Юрій Лисянський.

Релігійна громада неодноразово зверталася з проханням про перенос архіву, але справа зрушила з місця, як поінформував сайт «Нежатин», лише із затвердженням депутатами міської цільової програми розвитку культури і мистецтв. Зокрема, рішення передбачає перенесення архіву до Ніжинського професійного аграрного ліцею і одночасне виділення для цього майже 700 тисяч гривень на облаштування. У бюджеті наступного року, сподіваються депутати міськради, до спільної справи долучиться і область.

Тож віряни планують невідкладно  привести храм до ладу і проводити в ньому церковні богослужіння. А туристи, котрі відвідують Ніжин, невдовзі матимуть змогу помилуватися історичною перлиною Придесення  – храмом Іоанна Богослова. Так завдяки порозумінню між владою і релігійною громадою  в Ніжині з’явиться ще один  цікавий екскурсійний об’єкт.

Фото сайту «Нежатин»

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *