Чернігівські депутати «за» пільговий проїзд

На останній сесії депутати міської ради підтримали Програму компенсації пільгових перевезень у чернігівському міському електро- та автомобільному транспорті загального  користування на 2019-2021 роки.

Програма передбачає, що 74 млн грн за перевезення пільговиків усіх категорій щорічно отримуватиме КП “Чернігівське тролейбусне управління”. Фінансування лишається на рівні нинішнього року.

А от компенсація автоперевізникам скоригована –  на відсоток зростання ціни на проїзд з 4,5 до 5 грн. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради. Деякі депутати  зауважували: непрозоро і незрозуміло, яким чином обраховується кількість перевезених пільговиків. Тож Програму доповнили умовою: компенсація пільг перевізникам з 2020 року буде можливою тільки за умови впровадження у транспорті дієвої системи обліку пасажирів.

Як відомо, держава законодавчо закріпила за багатьма громадянами право пільгового проїзду на маршрутах загального користування у населених пунктах. До 2016 року  компенсація за пільговий проїзд передбачались у Державному бюджеті. Тепер Бюджетний кодекс покладає ці витрати на місцеві бюджети.

Дія Програми поширюється на міський тролейбусний транспорт, міські автобусні маршрути, а також рейси до садово-городніх масивів у весняно-літній період, але є різниця по категоріях пільговиків. Загалом визначено 4 категорії пасажирів, за проїзд яких в автобусах загального користування здійснюються компенсаційні відшкодування. Це –  ветерани війни( учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, у тому числі учасники АТО, інваліди війни, особа, яка супроводжує інваліда війни 1-ї групи, члени сімей загиблих і тих, які пропали безвісти військовослужбовців). Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: віднесені до І та ІІ категорії, діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою. Інваліди: інваліди І-ІІ груп, інваліди по зору І-ІІ груп, діти-інваліди, особа, яка супроводжує інваліда І групи або дитину-інваліда. Інші категорії громадян: діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, діти з багатодітних сімей.

Що стосується електротранспорту (тролейбуси) та автобусних щочетвергових рейсів до садово-городніх масивів у весняно-літній період, то тут до перелічених уже категорій громадян додаються пенсіонери за віком, ветерани різних служб – військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, Державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Нині в Чернігові правом пільгового проїзду користуються майже 83 тисячі людей.

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *