Ічня: збитки підрахували, чекають грошей

Після вибуху на військовому арсеналі поблизу Ічні минув майже місяць. Люди підраховують збитки. За повідомленням газети «Трудова слава», внаслідок вибухів у районі пошкоджені 291 будівля. З них чотири будинки повністю зруйновані, ще 16 – не підлягають ремонту. Люди з останніх відселені і чекають нового житла.

Перший пакет документів для відшкодування збитків на загальну суму у сім мільйонів облдержадміністрація уже подала для затвердження в Мінекономрозвитку та Мінрегіонбуд. Коли надійдуть реальні кошти на компенсацію за зруйноване та аварійне житло – невідомо. Всі 100 мільйонів, обіцяні урядом ще 10 жовтня, очевидно, прийдуть не відразу. До того ж це кошти цільові і витратити їх інакше, ніж на придбання житла та ремонт пошкоджених приміщень, не можна.

Поки що ремонти ведуться за кошти резервного фонду ОДА та за благодійні внески. За повідомленням Ічнянської міськради, вже відремонтовано понад 150 будинків. Залучені будівельні бригади з Ічнянського та сусідніх районів. Паралельно триває підготовка пакету документів для отримання грошей на компенсацію по зруйнованих та пошкоджених будинках.

До першого пакету документів включена Дружбинська школа, яка потребує значних коштів на ремонт даху та вікон. Уже розроблена проектно-кошторисна документація — для повного відновлення школи необхідно майже 2,2 мільйона гривень. Поки очікують державні кошти — на відновлювальні роботи використали 100 тисяч гривень, наданих благодійниками. Ще на 190 тисяч залучених коштів для навчального закладу закупили вікна.

26 жовтня у Чернігівську ОДА для попереднього затвердження відправлений другий пакет документів. Після погодження його мають направити в міністерства. На жаль, вся ця процедура не обходиться без затримок через тривалу процедуру збору довідок. Нерідко виявляється, що у людей немає права власності на житло, доводиться перевіряти, чи вступали вони у право спадщини, та інше.

Нині невідомо, якою буде гранична сума на придбання нових будинків – рішення прийматиме столиця. Та місцеві депутати на нещодавній сесії затвердили нову середньо районну ринкову вартість квадратного метра житла. Ціну з шести з лишком тисяч підняли до 7,5 тисяч гривень за квадратний метр. Таким чином якоюсь мірою депутати намагалися забезпечити придбання гідного житла для потерпілих.

Фото сайту ЧОДА

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *