На Чернігівщині підписано понад 600 тисяч декларацій з лікарями

За підсумками першої хвилі підписання декларацій лікарів із пацієнтами Чернігівщина посіла шосте місце у загальноукраїнському рейтингу. Про це  на «Українському  радіо- Чернігівській хвилі» розповіла заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Чернігівської міської лікарні № 3 Олена Мойсієнко.

«Станом на 1 листопада декларації на медичне обслуговування сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами підписали 600 тисяч 832  жителя області – це свідчить про високу активність пацієнтів, які визначилися  із тими лікарями, що будуть обслуговувати їхню родину. І якщо на початку кампанії (з 1-го квітня нинішнього року) Чернігівщина посідала передостаннє місце, то нині  знаходиться  на верхніх позиціях у цьому рейтингу».

Міністерство охорони здоров’я України  не встановило граничні терміни підписання декларацій. Втім, зволікати не варто, адже вже з 2019-го року заклади первинної ланки – поліклініки та амбулаторії, що не набрали необхідної кількості  пацієнтів, не будуть мати доступу до державної субвенції.

Нині ж заклади, які добре спрацювали у цьому напрямку, з 1-го жовтня отримують фінансування безпосередньо з Національної Служби здоров’я. Наприклад, поліклініка Чернігівської міської лікарні №3 до початку підписної кампанії отримувала 500 тисяч гривень на рік на первинну ланку. Тепер лише за перший місяць роботи в нових умовах сума на  потреби «первинки» збільшилася до 747-ми тисяч гривень.

«А це означає, що ми не тільки маємо можливість оновити діагностичне обладнання, а й якісніше надавати послуги нашим пацієнтам, причому, розширивши перелік безкоштовних послуг – загальний аналіз крові, визначення рівня цукру крові та холестерину, ліпідних показників, аналіз сечі, ЕКГ, тропонінові тести, тести на вагітність та швидкі тести на визначення наявності інфаркту міокарда», – сказала Олена Мойсієнко.

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *