ЗНО-2019: новації і зміни

В Українському центрі оцінювання якості освіти  визначились із термінами реєстрації та проведення ЗНО наступного року. Не обійдеться і без змін, розповідає видання «Експрес».

Основна сесія ЗНО-2019 почнеться тестуванням з математики 21 травня, а завершиться 13 червня незалежним оцінюванням з хімії. Результати з усіх предметів будуть на інформаційних сторінках до 25 червня.

Реєстрація на ЗНО триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року – про це виданню повідомили в Центрі оцінювання якості освіти.. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня.

Зміни, насамперед,  стосуватимуться учнів профтехучилищ та студентів коледжів.

Як і раніше, вони проходитимуть ДПА у формі ЗНО з української мови, проте додається ще один обов’язковий предмет на вибір — математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття). Третій предмет складатимуть уже у своєму навчальному закладі — але його мають право обирати самі учні чи студенти.

Якщо студент коледжу цьогоріч не склав ЗНО з української мови, у наступному році він може спробувати ще раз. Проте, коли знову не здолає поріг, буде відрахований із навчального закладу. Відповідні документи про це уже готують в Міносвіти.

Очікують зміни і  вступників до медвишів. Вони обов’язково проходитимуть тестування з трьох предметів, а не двох, як раніше. Перший предмет — українська мова та література, другий — хімія чи біологія на вибір, і третій — фізика чи математика. Останні дисципліни додали для перевірки аналітичного й логічного мислення вступників.

Також при вступі до закладів вищої освіти будуть дійсні сертифікати ЗНО за 2017, 2018 та 2019 роки, а з іноземних мов — за 2018 та 2019 роки.

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *