Найстарішій школі Ніжина – 140!

Нинішня школа № 7  у Ніжині – почесна ювілярка. Вона відсвяткувала 140-річний ювілей.

Спочатку – у 1878 році –  навчальний заклад діяв як приватна жіноча прогімназія імені П. І. Кушакевич. Це була чотирикласна школа на зразок нинішньої початкової. Її заснував на власні кошти петербурзький золотопромисловець, уродженець Ніжина Андрій Федорович Кушакевич в пам’ять про свою дружину Пелагею Іванівну.

У 1884 році заклад перетворений на гімназію. Для цього, крім коштів згідно із заповітом, Андрій Федорович пожертвував власний будинок на Гоголівській вулиці, а також ще за життя придбав одноповерховий будинок поруч.

До кожного з них у 1900 році стараннями тодішнього міського голови Павла Федоровича Кушакевича  добудовано другий поверх у тому вигляді, в якому ці будинки можна побачити і зараз, – розповіла міська газета «Вісті».

Історія сучасної школи починається з 1919 року. Тоді вона мала назву 7 Радянська Єдина Трудова Школа І ступеня. Була трансформована з чоловічої середньої школи у змішану середню школу № 7 (1954 рік). А сьогодні відкриває двері першокласникам як загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня №7.

Святкові урочистості з нагоди 140-річного ювілею школи зібрали випускників, ветеранів-педагогів, учнів та чисельні делегації гостей. За 140 років випускниками стали цілі покоління сімей.

Фото Т.Марченко

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *