Об’єднана громада відмовляється від поліетилену

У Славській об’єднаній територіальній громаді розробляють програму переходу від використання поліетиленових пакетів на екологічніші. Таке рішення прийняла сесія  ОТГ, – інформує сайт «Захід. нет».

Селище Славське, що на Львівщині, відомо своїми курортами і лісозаготівлею. Тож зрозуміло, чому громада, до якої нині входять ще й навколишні села Волосянка, Либохора та Нижня Рожанка, найперше дбає про туристичну привабливість своєї території.

Ініціатива відмови від поліетиленових пакетів йшла від представників туристичного бізнесу. Як розповіла начальниця відділу туризму і комунікації Славської ОТГ, під час інформаційних зустрічей стосовно розвитку громади, підприємці запропонували ініціювати заміну поліетилену на території громади, принаймні спробувати.

Протягом двох найближчих місяців депутати Славської ОТГ разом із представниками бізнесу та громади мають розробити програму переходу від використання поліетиленових пакетів на більш екологічні. У цій програмі накреслять механізм заміни поліетилену, а також впровадження матеріального заохочення для екологічно свідомих підприємців.

Заохочувати дрібних підприємців використовувати тканинні, полімерні та паперові матеріали  планують запроваджуючи брендовані пакети. У громаді склали перелік всіх підприємців, які ведуть бізнес на території. Володарям дрібних продуктових магазинів та промтоварних точок пропонують запроваджувати  брендовані пакети, на яких кожен магазин зможе мати власну рекламу.

Програму відмови від поліетиленових пакетів Славська ОТГ  затверджуватиме в грудні, а перші кроки робитимуть з початку 2019 року. У майбутньому на території ОТГ, де нині мешкає 8 800 жителів, будуть створені спеціальні комісії, які перевірятимуть виконання програми.

Серед місцевих жителів  уже розпочали проведення інформаційної кампанії щодо використання багаторазових тканинних торбинок під час походів у магазини. Інформаційну кампанію ведуть також у навчальних закладах.

Про відмову від використання поліетилену в Україні почали говорити ще у 2011 році, планувалося ухвалення відповідного законопроекту в 2012 році, та  Верховна Рада й донині відповідних рішень не прийняла. Цьогоріч у квітні депутати Київради запропонували перейти від використання поліетиленових пакетів у магазинах на більш екологічні – таку петицію підтримали мешканці столиці.

Фото сайту Вікіпедія

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *