Мисливці – на старт!

Як повідомила Держекоінспекція області, на Чернігівщині із завтрашнього дня –  10 листопада –  в більшості мисливських господарств починається сезон полювання на хутрових звірів: зайця сірого (русака), лиса звичайного, собаку єнотоподібного та вовка.

Перелік дозволених видів для полювання і його порядок визначають наказами користувачів мисливських угідь. Полювання дозволяється при оформленні усіх документів на право полювання. Це, зокрема, посвідчення мисливця, контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання на полюванні. Всі ці документи мисливець  повинен весь час мати із собою – на полюванні, транспортуванні або перенесенні продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль.

Контроль покладений на центральні органи виконавчої влади та територіальні представництва, що реалізують державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, центральні органи виконавчої влади та територіальні представництва, що реалізують державну політику зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, місцеві державні адміністрації, єгерська служба користувачів мисливських угідь в межах угідь наданих у користування, а також громадські інспектори з охорони довкілля.

Для попередження порушенням природоохоронного законодавства  Державною екологічною інспекцією в області будуть проведені рейд-перевірки. За порушення правил полювання законодавством України передбачено кримінальну, адміністративну та цивільну відповідальність. А для відшкодування збитків,  за одну особину незаконно добутого звіра доведеться заплатити солідну суму. Наприклад, за зайця-русака – 8 000 грн, вовка – 2 000 грн, лисицю – 1 000 грн, єнотоподібного собаку – 1 000 грн.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *