Найбільший медичний проект області запрацював

Уже тиждень у новому корпусі Чернігівського обласного онкологічного диспансеру працює нове радіологічне обладнання — лінійний прискорювач. Першу операцію на прискорювачі виконали жінці. Втручання тривало дві хвилини. Вона вже отримала три сеанси и почувається нормально. Хоча лікарі і хвилювалися за вдалий початок роботи складного обладнання, все пройшло добре.

«Зараз ведеться робота щодо вдосконалення апарату, встановлюються додаткові системи. Усе відбувається планово, апаратура не підводить», —розповів журналістам  головний лікар онкодиспансеру Валерій Зуб.

За його словами, деталізує Укрінформ, підключити та ввести в дію прискорювач допомагали фахівці з Великої Британії та міста Дніпро. Вони працювали разом із лікарями відділення променевої терапії диспансеру.  А ще протягом місяця чернігівським лікарям допомагатимуть освоїти прискорювач колеги із Білорусі, Великої Британії і, можливо, Португалії.

Зараз на новому радіологічному обладнанні лікується четверо пацієнтів зі складною патологією. Надалі в диспансері планують щодня лікування до півсотні  хворих.

Будівництво нового корпусу під лінійний прискорювач у Чернігові почали торік влітку. Апарат шведської компанії купили за 57 млн грн. Загальна вартість проекту, який став найбільшим за останні роки у медичній сфері області,  —понад 110 млн грн. Кошти виділяли з обласного та міського бюджетів, фонду регіонального розвитку, вносили народні депутати, громади та райони області.

Новий радіологічний апарат, сподіваються лікарі, значно покращить якість надання медичної допомоги: адже він дозволяє точно визначити межі пухлини і спрямувати промінь лише на неї, не пошкоджуючи здорові тканини. До того ж ретельно вираховується доза опромінення.

Щорічно променеву терапію в області проходить понад 2500 пацієнтів. Для жителів Чернігівщини лікування на прискорювачі — безкоштовне.

Фото Укрінформу

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)