«Прогрес є, але повільний»

Єврокомісія опублікувала звіт про виконання Україною угоди про асоціацію з ЄС. Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ган передав прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману звіт про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною і ЄС за 2018 рік. Про це повідомляє ресурс РБК-Україна.

Зокрема, єврокомісар бачить прогрес у реформах децентралізації, охорони здоров’я, держуправління та освіти. “Усі завжди критикують сфери, де є недоліки, і такі сфери є. Але якщо йдеться про охорону здоров’я, децентралізацію, реформу державного управління, освіти, то було досягнуто значного прогресу”, – заявив Ган.

У звіті також вказують на проведення реформ, які єврокомісар назвав особливо складними: пенсійного забезпечення, охорони здоров’я та освіти. А реформи держуправління та децентралізації, за його словами, “продовжують стабільно впроваджуватися”.

Єврокомісія наголошує: підготовка до президентських та парламентських виборів не має вплинути на процес реформ. “Істотно важливо, щоб українська влада зберегла та посилила темп реформ, включно з боротьбою проти корупції, перед президентськими та парламентськими виборами”, – йдеться у звіті.

Зазначається, що в боротьбі з корупцією та в судовій реформі Єврокомісія теж побачила прогрес, але вважає його повільним. “Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) ініціювало 644 провадження щодо корупції на вищому рівні. Однак частка вироків у цих справах залишається дуже низькою, на рівні 21 справи, тоді як гігантська більшість справ заблокована в судах загальної юрисдикції в Україні. Досі жодного високопосадовця не було засуджено за корупцію”, – зазначено в документі.

Економічна ситуація в Україні, на думку Єврокомісії, залишається “стабільною, але крихкою” через значні виплати за державними боргами, які чекають на Україну найближчими роками.

Ілюстративне фото

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)