На Чернігівщині запроваджується воєнний стан

Верховна Рада вчора затвердила указ Президента Петра Порошенка про введення воєнного стану. Під час виступу в Раді Президент повідомив, що частково змінив указ. Він запропонував запровадити воєнний час не по всій території України, а лише в окремих областях. Йдеться про територію вздовж російського, молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів.

До цього переліку входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Відповідно до указу Президента, воєнний стан вводиться з 9 години завтрашнього дня  – 28 листопада і триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня.

За процедурою, пропозицію запровадити воєнний стан Президенту подала Рада нацбезпеки і оборони, – повідомляє ресурс «Українська правда».

Таке рішення ухвалене через атаку Росії у Чорному морі, яка завершилась захопленням трьох українських кораблів та 23 моряків. Рішення РНБО містить 12 пунктів з них останній – таємний.

Президент підписав указ, який подав на затвердження парламенту. Його оприлюднили за годину до початку засідання Верховної Ради.

Державним органам надаються доручення щодо:

— введення в дію плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

— забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період;

— приведення у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня «повна готовність»  визначених об’єктів єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем;

— утворення Рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

Комітет з питань національної безпеки й оборони підтримав запровадження  воєнного стану.

Виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко вчора під час наради з представниками правоохоронних органів області повідомила, що на даний час активізації з боку збройних сил Російської Федерації вздовж кордону області не спостерігається.

Фото сайту ВР

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *