Умови вступу до ліцеїв та коледжів в 2019 році змінилися

У 2019 році прийом документів на молодшого спеціаліста розпочнеться 1 липня. Ті, хто вступатиме на базі 11 класів повинні подавати заявки в електронній формі, на базі 9 – у паперовій. Такі правила затверджені Умовами прийому на навчання для отримання освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році  були опубліковані і офіційно вступили в силу вчора, 27 листопада 2018 року, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

«На денну форму навчання на основі 9 класів прийом заяв та документів триватиме з 1 по 13 липня. Після цього – з 14 до 21 липня – будуть проводитися вступні іспити, творчі конкурси та співбесіди.

У 2019-му році для зазначеної категорії абітурієнтів вперше творчі конкурси можуть проводитися в два тури і кожен може оцінюватися окремо.

Список абітурієнтів, які отримали рекомендації до зарахування, оприлюднюються до 12 годин 23 липня, а саме зарахування відбудеться до 29 липня – за державним або регіональним замовленням, до 1 серпня – за кошти фізичних чи юридичних осіб.

На контракт також можливе додаткове зарахування до 30 серпня», – йдеться в повідомленні.

Вступники повинні подати паперову заяву в приймальній комісії, додавши до неї необхідні документи. Їхній перелік міститься в Умовах прийому, а також в  Правилах прийому конкретної установи освіти.

Абітурієнти на базі 11 класів з 1 липня зможуть зареєструвати електронний кабінет і завантажити в нього необхідні документи. 10 липня буде відкрита можливість подачі електронних заяв. Їх прийом триватиме до 22 липня – для тих, хто вступає на підставі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, до 29 липня – для тих, хто вступає тільки за сертифікатами ЗНО.

З 23 по 28 липня пройдуть вступні екзамени, а 23-25 ​​липня – інтерв’ювання.

Одним з нововведень буде те, що для тих, хто вступає на бюджетні місця, творчі конкурси проводитимуть до початку прийому заяв – з 1 по 10 липня. Щоб дати конкурсів не збігалися в різних навчальних закладах, вони повинні попередньо затверджувати графік та узгодити його з МОН.

З 11 по 22 липня можуть проводитися додаткові сесії творчих конкурсів для вступників на контракт.

Списки рекомендованих до зарахування оприлюднять до 12 годин 1 серпня, а зарахування продовжиться до 6 серпня – на бюджет, до 16 серпня – на контракт (додаткове зарахування до 30 вересня).

Тим, хто вступає по закінченню 11 класів, необхідно звернути увагу: наступного року для вступу прийматимуться сертифікати ЗНО 2017,2018 і 2019 років з усіх предметів, крім англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов можна подати сертифікати лише 2018 і 2019 років у будь-якій комбінації.

В МОН також нагадали, що учням, яким виповнилося 14 років, необхідно вчасно звернутися за оформленням паспорту. Особливо це важливо для тих школярів, які в 2019 році планують поступити на молодших спеціалістів або молодших бакалаврів після 9-го класу.

Фото сайту МОН

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *