«Вчені Чернігівщини та розвиток української науки»

Круглий стіл під такою назвою відбувся в читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка. Засідання приурочене до 100-річчя Національної академії наук України, – інформує сайт бібліотеки.

У розмові та дискусіях взяли участь науковці, викладачі, представники владних структур та громадських організацій, бібліотекарі, студенти Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка, Чернігівського національного технологічного університету.

Під час засідання йшлося про історію розвитку науки на Чернігівщині, її сьогодення та майбутнє.
Зокрема, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко зупинився на значенні ролі гетьмана Української держави Павла Скоропадського у створенні Української Академії наук. Директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Національного університету “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка, голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко розповів про вагомий внесок українського історика, археографа, архівіста, мистецтвознавця і генеалога, чернігівця Вадима Модзалевського у заснування НАН України.

Не менш цікавими були доповіді й інших учасників – про богословську та філософську спадщину святителя Георгія Кониського, основоположників вітчизняної епідеміології та санітарії Опанаса Шафонського і Данила Самойловича, трагічну долю науковця-хіміка Віри Богданівської-Попової.

Сьогодення економічної науки на Чернігівщині торкнувся професор кафедри економічної теорії Чернігівського національного технологічного університету, доктор економічних наук Володимир Савченко. Про вагомі досягнення сільськогосподарської мікробіології розповів заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівського інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва, заслужений економіст України, доктор економічних наук Анатолій Москаленко.

Про майбутнє науки Чернігівщини йшлося в доповіді “Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді: перспективи розвитку історичної науки”.

У  читальному залі демонструвалась книжково-ілюстративна виставка “Вчені Чернігівщини та розвиток української науки”, а у відділі абонемента  – “Чернігівщина наукова”, яка щорічно у травні, до Дня науки експонується у відділі.

Фото сайту бібліотеки

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *