Поставим пам’ятник селу?

Чернігівщина старіє – з початку року кількість жителів лише одного, Менського району, скоротилася на 559 людей. Якщо брати до уваги середньою чисельністю мешканців населених пунктів, це фактично означає, що зникло одне село.

А всього, як інформує Головне управління статистики в Чернігівській області, сьогодні в Менському районі проживає 34,7 тисячі людей. Переважно у сільській місцевості мешкає 16,5 тисячі.

З початку року в районі на світ з’явилися 183 малюки, а померли 609 жителів району. Середній вік померлих чоловіків – 68 років, жінок – 78 років.

На Чернігівщині за роки Незалежності зняті з обліку 54 села,  ще десять повністю обезлюднилися.  Ми – найстаріша за віком область і ця тенденція – історична. Про привабливість регіону для пенсіонерів писали путівники ще століття тому. Цитата за 1912 рік: « Чернігів – улюблене місто, куди прямують доживати».

Та катастрофічно скорочується населення всієї України – міграція, війна, ДТП, а найголовніше – лише в столиці народжуваність перевищує смертність. За 27 останніх років в країні не стало 468 сіл. Ще майже стільки стоять пусткою. В семи областях України на сто померлих не народжується і половина дітей. І така тенденція, на думку соціологів, триватиме.

Ілюстративне фото

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *