«Авдіївка. Шлях до перемоги»

Збірку оповідань з такою назвою презентували у Чернігівському обласному молодіжному центрі. Про героїв та історію написання оповідань розповіли співавтори  – Аліна Косовська та Віталій Кудін Старший. Над збіркою також працювали Сергій Деркач, Євгенія Подобна, Аліса Сисоєва.

Книгу, власне, склали розповіді  про життя 26 простих людей, які творять сучасну історію України. 15 із них – звичайні жителі Авдіївки, у долі яких  увірвалась війна. Решта оповідань –  розповіді військовослужбовців, для яких місто стало рідним.

Деякі герої книги виявили бажання лишитися анонімними. Автори жодних сюжетних замальовок не додавали, все — лише зі слів співрозмовників, – розповідає сайт Чернігівської ОДА.

– На прикладі Авдіївки ми хочемо розповісти, як борються за Україну міста Донбасу. Попри всі стереотипи та багаторічну пропаганду, серед мешканців прифронтової зони багато справжніх патріотів. Кожен з них робить вагомий внесок в історію, переломний момент якої почався на Сході України 2014 року, – йдеться в анотації до книги.

Однією із головних ініціаторок видання книги стала волонтерка фонду «Зорі надії» з Авдіївки Аліна Косовська. Співавторів, людей, які б також прониклися темою та були готові прожити в місті хоч тиждень, шукала через Інтернет. Робота тривала майже півроку.

Окрім книги, волонтери презентували різноманітні вироби та сувеніри. Виручені кошти підуть на утримання пам’ятників українським воїнам, що вже є на території Авдіївки. У планах патріотів — зробити меморіальний комплекс, присвячений захисту міста.

Фото сайту ОДА

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *