Бійці ОУН-УПА тепер теж ветерани з пільгами

Верховна Рада України розширила перелік бійців за незалежність України у XX столітті, які можуть отримати статус учасників бойових дій. Народні депутати розширили коло учасників бойових дій воїнами кількох армій,  передає агентство “Інтерфакс-Україна”. За проект закону №8519 у першому читанні та в цілому проголосували 236 народних депутатів сьогодні на пленарному засіданні парламенту.

Згідно з законом внесені зміни до ст. 6 закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту. В нинішній редакції учасниками бойових дії визнаються воїни Української повстанської армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на тимчасово окупованій території України в 1941-1944 роках, які не скоїли злочини проти миру та людства, й були реабілітовані.

Після початку дії внесених змін учасниками бойових дій буде визнано також воїнів Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) “Поліська Січ”, Української народної революційної армії (УНРА), озброєних підрозділів Організації українських націоналістів.

До цього переліку також входять воїни, визнані борцями за незалежність України у XX столітті, згідно з законом про правовий статус і вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті.

Закон набуде чинності через 3 місяці після публікації.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *