Премії фестивалю «ГРА» – двом чернігівським театрам

Два чернігівські театри вперше серед усіх українських театрів, що брали участь у театральному фестивалі-премії «ГРА», здобули національні премії. Це –  обласний академічний музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка за найкращу драматичну виставу «Вій. Докудрама»  і обласний театр ляльок ім. О. Довженка за виставу для дітей «Ангелик, що загубив зірку» – інформує сайт музично-драматичного театру.

У березні 2018 року було оголошено про проведення Першого Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА». У назву Фестивалю заклали слово, що є основою мистецтва театру — «ГРА», та водночас GRA є вигаданою абревіатурою — Great Real Art (велике справжнє мистецтво).

Засновником і організатором Фестивалю стала Національна спілка театральних діячів України (голова – народний артист України Богдан Струтинський) за підтримки Міністерства культури України, Міністерства фінансів України, Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, Департаменту культури КМДА.

Лауреати фестивалю визначалися у шести номінаціях, а відбір учасників здійснювався у три етапи. Експертною радою було переглянуте на відео 74 подані заявки театрів по прем’єрних спектаклях 2017 року. Майстерність учасників фестивалю оцінювало міжнародне журі фестивалю з п’яти країн. 30 листопада в приміщенні Київського національного академічного театру оперети відбулася урочиста церемонія закриття Фестивалю та вручення Національних театральних премій за кожною номінацією.

За рішенням Міжнародного журі Фестивалю Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка став переможцем у номінації «Найкраща драматична вистава».  «Вій. Докудрама» головного режисера театру та постановника вистави  Андрія Бакірова  –  це креативне та оригінальне втілення  п’єси сучасного українського драматурга Наталі Ворожбит.

Головний режисер обласного театру ляльок  Віталій Гольцов розповів, що на фестивалі в номінації «Найкраща вистава для дітей» у фіналі крім чернігівських  лялькарів змагалися ще чотири театри- Дніпровський міський театр ляльок «Театр актора і ляльки» з виставою «Коза-Дереза», Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. Саксаганського (м. Біла Церква) з виставою «Король Лев», Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра показував виставу «Алі-Баба» і Театр маріонеток (м. Київ), вистава «Про Коника-Стрибунця та Великий стрибок». Та визнання все ж здобули чернігівці – за яскраву гру і емоційне дійство для дітей.

Крім того, театр, нагороджений премією «ГРА», в наступному році отримає матеріальну нагороду в 50 000 гривень на творчий проект.

Фото сайту театру та Gorod.cn.ua

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *