Петро Порошенко підписав закон, що перейменовує УПЦ МП

За словами Президента, закон полегшить вірянам вибір церкви.

Президент Петро Порошенко підписав закон про прейменування релігійних організацій з центром у країні-агресорі, фактично це зобов’язує УПЦ МП змінити свою назву. Про це повідомляє прес-служба  глави держави.

«Люди мають конституційне право вільного виьбору віросповідання. Вказані зміни до закону створюють ліпші умови для реалізації такого права для тих, хто буде вирішувати, до якої ж православної юрисдикції належати…. До новоствореної автокефальної Православної церкви України, або до тієї церкви, котра наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ», – підкреслив Порошенко.

Президент додав, что такий вибір легше робити, коли «всі речі названі власними іменами». За його словами, реалізація закону дозволить громадянам отримати всю повноту інформації.

За словами Петра Порошенка, зміни до закону дотримуються свободи  віросповідання і рівності всіх конфесій, жодного обмеження конституційних прав громадян не буде.

Нагадуємо, 20 грудня Верховна Рада прийняла закон про перейменування релігійних організацій з центром у країні-агресорі, фактично зобов’язавши Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву.

Після набуття чинності законом профільний Департамент Міністерства культури має протягом місяця визначити релігійні організації, що підпадають під дію закону. Після цього вони протягом чотирьох місяців повинні відобразити у своїй назві приналежність до структури з центром за межами України. У протилежному випадку та частина статуту, в якій прописана назва, буде анульована.

Також перейменована таким чином церква одержить заборону на служби у військових підрозділах України.

У УПЦ МП на результати голосування відреагували очікувано негативно, – пише видання «Фокус». Заявили, що закон не має до церкви жодного стосунку, бо її релігійний центр адміністративно знаходиться не в Росії, а в Києві. Та все одно назвали прийняте депутатами рішення дискрімінаційним, антиконстуційнним, втручанням у справи церкви і закликали президента накласти вето.

Фото прес-служби Президента

Петро Порошенко підписав закон, що перейменовує УПЦ МП
3 (60%) 1 vote[s]

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *