Земля – громадам!

Уряд завершив заплановану на нинішній рік передачу державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, які були утворені до 2018 року. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики. Цей процес триватиме і в наступному році.

Напередодні під час урочистого заходу в приміщенні Міністерства аграрної політики та продовольства України за участю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та в. о. міністра агрополітики Максима Мартинюка документи про передачу земель загальною площею понад 43 тис. га підписали керівники одинадцяти ОТГ з Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Полтавської, Хмельницької та Чернігівської областей.

Всього до комунальної власності 165 об’єднаних територіальних громад передано понад 0,5 млн га земель сільськогосподарського призначення.

«Володіння землею – це фундаментальне право, яке дає право раціонально її використовувати та наповнювати бюджети. Я хочу підкреслити, що ця робота буде продовжена в наступному році, і уряд буде передавати землю новоствореним об’єднаним територіальним громадам,» – сказав прем’єр-міністр.

Передачі земель у комунальну власність ОТГ передував їх детальний аудит. Держгеокадастр передавав землі не формально, а докладно вивчаючи кожну ділянку. Всі землі мають кадастрові номери, внесені до Державного земельного кадастру і можуть бути використані на розсуд ОТГ, зокрема із використанням всіх доступних електронних сервісів у земельній сфері, – підкреслив Максим Мартинюк.

За його словами, другий етап децентралізації передбачає впровадження і контрольних функцій стосовно розпорядження цими землями, щоб припиняти будь-які ризики неефективного розпорядження ними та/або використання не на користь громаді».

Таким чином всі ОТГ, утворені до 2018 року та які виявили бажання, отримали належним чином оформлені земельні ділянки, готові для прийняття на баланс. Передача здійснювалася одночасно на всій території України.

Всього у поточному році у власність 650 ОТГ було передано понад 1,5 млн га сільгоспземель. Передача сільськогосподарських земель державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад дозволить удосконалити механізм управління у сфері земельних відносин, чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю.

Передача державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад продовжиться у 2019 році для тих 185 ОТГ, які об’єдналися у 2018 році. У Державному бюджеті закладені кошти на проведення інвентаризації цих земель, тож усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ будуть здійснюватися за рахунок бюджету. Про це розповів сайт «Агрополітика».

Фото інтернету

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *