Житомирщина – лідер за явкою на виборах в об’єднаних громадах

Вчора, 23 грудня, в 78 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) в 13 областях відбулися перші місцеві вибори сільських та міських голів і депутатів. Вибори проводилися в 9 міських, 16 селищних, 53 сільських ОТГ. Зокрема, вибори відбулися: у Волинській області — у 9 ОТГ; Дніпропетровській області — у 1 ОТГ; Житомирській області — у 6 ОТГ; Івано-Франківській області — у 4 ОТГ; Київській області — у 4 ОТГ; Кіровоградській області — у 4 ОТГ; Львівській області — у 5 ОТГ; Полтавській області — у 3 ОТГ; Рівненській області — у 3 ОТГ; Тернопільській області — у 5 ОТГ; Хмельницькій області — у 3 ОТГ; Черкаській області — у 27 ОТГ; Чернівецькій області — у 4 ОТГ.

Житомирська область стала лідером за кількістю виборців, які прийшли на перші місцеві вибори голів та депутатів у об’єднаних територіальних громадах. Явка виборців станом на 19 годину 23 грудня (тобто за годину до закриття дільниць) становила 53%, зазначив віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

Про це він написав у соцмережі. Зокрема, повідомив: «Вибори провели в шести житомирських ОТГ: Гришковецька селищна ОТГ Бердичівського р-ну 52,56%; Швайківська сільська ОТГ Бердичівського р-ну 59,53%; Райгородоцька сільська ОТГ Бердичівського р-ну 57,89%; Вчорайшенська сільська ОТГ Ружинського р-ну 56%; Чуднівська міська ОТГ Чуднівського р-ну 48,88%; Вільшанська сільська ОТГ Чуднівського р-ну 46,2%.»

Як зазначив глава Мінрегіону, це «нова точка відліку для громад, які отримують нові можливості для розвитку. В Україні відбуваються вибори в об’єднаних тергромадах. Частина громад залишилася без виборів і чекає на закінчення воєнного стану».

Раніше Центральна виборча комісія призначила перші місцеві вибори в 125 об’єднаних територіальних громадах на 23 грудня. До складу цих 125 ОТГ увійшли 534 місцеві ради у 22 областях України.

ЦВК перенесла вибори у 45 ОТГ 10 областей, де введено правовий режим воєнного стану: Вінницької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Одеської, Харківської, Чернігівської, Донецької, Запорізької та Херсонської.

У Центральній виборчій комісії повідомили, що вибори в об’єднаних територіальних громадах у 10 областях, де введено воєнний стан, призначать і проведуть після його закінчення.

Після виборів 23 грудня в Україні діятимуть вже 805 ОТГ, у складі яких — понад 3700 сільських, селищних, міських рад.

Загалом в Україні вже провели 707 перших місцевих виборів в ОТГ, разом з виборами 23 грудня їх буде 785. На проведення та підготовку цих виборів з держбюджету на місця виділили 20 мільйонів 77 тисяч 500 гривень.

Фото сайту Мінрегіонбуду

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *