Президент присвоїв Патріарху Філарету звання Герой України

Президент Петро Порошенко присвоїв Патріарху Київському Філарету (Михайлу Денисенку) звання Герой України з врученням ордена Держави. Відповідний Указ Глава держави підписав 8 січня.

«Ще не придумано тої міри, якою можна виміряти внесок Патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну церкву. Він був, є і залишається духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу. Ось чому прийняв рішення присвоїти йому звання Герой України», – зазначив Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці у Фейсбук, коментуючи підписання документа.

Звання Герой України Філарет удостоєний за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної Церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності Українського народу, піднесення авторитету православ’я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що після створення помісної ПЦУ залишається патріархом. Про це повідомляє інформагентство УНІАН. Також Філарет зазначив, що предстоятелем єдиної помісної ПЦУ є митрополит Київський і всієї України Єпіфаній і підкреслив, що він залишається патріархом.

“Сьогодні маємо предстоятеля Блаженнійшого митрополита Єпіфанія, який є предстоятелем Української православної церкви, але я залишаюся патріархом”, – сказав він.

Філарет додав, що отримання томосу про автокефалію Православної церкви України є радісною подією, яке сталося на Різдво Христове.

Фото сайту Президента України

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *