Грипуємо. На Чернігівщині є жертви

В Україні за тиждень на грип та ГРВІ захворіли понад 216 тис. осіб. Епідемічні пороги перевищено у 8 областях країни. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України

Протягом тижня  на грип та ГРВІ захворіли 216 213 осіб, з них 64,9% – діти у віці до 17 років. Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дорослих зріс на 6,5%, серед дітей до 17 років знизився на 1,1%.

Показник захворюваності становить 561,6 на 100 тис. населення, що на 8,3% більше епідемічного порогу по Україні. Епідемічні пороги перевищено у 8 областях: Хмельницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Луганській, Донецькій, Одеській. Перевищення епідемічного порогу не означає, що в цих областях епідемія грипу, повідомляє прес-служба МОЗ.

На Чернігівщині понад 3 тисячі дітей уже захворіло на грип та ГРВІ. Принаймні стільки офіційно звернулося за допомогою лікарів. Медики просять утриматися від масових скупчень людей. У Чернігові оголосили про карантин. Так, канікули в учнів чернігівських шкіл розпочалися на тиждень раніше, ніж в інших школярів і  триватимуть до 13 січня.

Хоча школи працюють, і вчителі приходять на роботу, проте в умовах карантину гурткова і факультативна робота не ведеться.

В області відомо про три смерті від ускладнень грипу. 8 січня, від ускладнень після грипу в радіозаводській лікарні помер 52-річний чернігівець, повідомляє UA:Чернігів.

«Зараз є штами H3N3 I H1N1. Ці два штами найбільше циркулюють. У дітей більше виявляють грип штаму Б. Летальні випадки не від грипу, а від ускладнень. В основному це H1N1, він часто ускладнюється вірусними пневмоніями, які не піддаються лікуванню антибактеріальними препаратами. Людина ходить здорова, а через 2-3 години їй стає зле. Піднімається температура більше 39 до 40 градусів, з’являються болі в горлі, болі в грудній клітині, сухий малопродуктивний кашель. Це симптоми грипу», – пояснила лікар – інфекціоніст Чернігівської районної лікарні Ірина Тесленок.

За її словами, головні правила, щоб захиститися від грипу – це часте миття рук, провітрювання, також це чай, вітамінні препарати. І щеплення.

Разом з тим медики наполягають, аби пацієнти не займалися самолікуванням та зверталися до сімейних лікарів.

Фото соцмереж

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *