У Чернігові і по області – карантин на грип

Через зростання захворюваності на грип і ГРВІ та перевищення епідпорогу на 17 відсотків у Чернігові діють обмежувальні заходи. Таке рішення рекомендував ухвалити міському голові оперативний штаб. У лікарнях до стаціонарних відділень не пускають відвідувачів. У школах продовжили канікули. Дитсадки працюватимуть у звичному режимі.

«Обмежувальні заходи – це комплекс відповідних дій. Насамперед, це обмеження вільного доступу до стаціонарних корпусів у міських лікарнях. Передбачено створити в інфекційному відділенні міської лікарні №2 і інших структурних підрозділах підпорядкованих закладів спеціалізовані палати для розміщення хворих на грип та ГРВІ. Забезпечити готовність додаткового розгортання та перепрофілювання ліжок, якщо буде така необхідність, у всіх чотирьох міських лікарнях. Організацію роздільного прийому грипозних та інших хворих у поліклініках», – розповів  Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я Чернігова.

Канікули школярам у Чернігові продовжили, поки що  на невизначений термін – до покращення епідситуації.

«За поточний тиждень на захворюваність зареєстровано в місті 3662 випадки  грипу та гострих респіраторних  захворювань. Протягом поточного тижня  в стаціонари міста госпіталізовано на грип і гострі респіраторні захворювання 37 осіб, з них половина- діти», -інформує завідувачка відділенням організації епіддосліджень Світлана Аландаренко.

За словами фахівця, в перший тиждень 2019 року щеплення від грипу в Чернігові зробили дві людини. Вакцина в аптеках міста є, стверджує заступниця директора комунального підприємства «Ліки України» Лариса Мартиненко. Препарат під замовлення. Отримують його пацієнти за день-два.

«Тільки під замовлення. «Ваксігрип» є. «Ваксігрип» – це виробництва європейських компаній, яка є у постачальників. Вона доступна по ціні, в районі 314-313 гривень. На даному етапі вакцина є, але попиту взагалі практично немає».

Ці вакцини з’явилися на початку жовтня, через мережу аптек «Ліки України» реалізовано біля 4-х тисяч. Це була вакцина «Санофі» європейського виробництва і «Джюсефлю» корейського виробництва».

Вчора до Чернігова привезли першу партію з 30 упаковок  «Таміфлю». Це препарат для лікування грипу,якого в місті не було.

Карантин запроваджений не лише в Чернігові. Голова облдержадміністрації повідомив: цим же  шляхом пішли у Чернігівському та Бобровицькому районах, Бобровицький, Новобасанській і Менській об’єднаних територіальних громадах.

«З понеділка, 14 січня, 98 з 496 шкіл Чернігівської області закриються на карантин. Попередньо – на один тиждень», – заявив  голова ОДА.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *