Menu

У ЧЕРНІГОВІ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

12 листопада до Чернігова завітала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Візит відбувся у рамках робочої наради з головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем, міським головою Владиславом Атрошенком та народним депутатом від Чернігова, членом комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Сергієм Березенком з метою презентації медичної реформи безпосередньо у регіоні. Розпочали із зустрічі з керівниками медичних закладів, медичними працівниками міста та представниками громадськості, яка відбулася у КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №3».

Про важливість почути і зрозуміти регіональну проблематику у медичній галузі наголосив у вступному слові Сергій Березенко. Він нагадав про унікальність Чернігівської області, яка є другою за величиною території, але має великі демографічні проблеми, що накладає відбиток на всі заплановані заходи із реформування. За його словами, врахування регіональних особливостей має сприяти покращенню ситуації у галузі.

А зусилля мають бути спрямовані, насамперед, на забезпечення доступності медичних послуг, посильної вартості лікування для людей і достойних зарплат для медичних працівників всіх рівнів. Він із задоволенням відзначив, що нарешті налагоджується співпраця Міністерства охорони здоров’я з профільним комітетом Верховної Ради, і у постійному діалозі випрацьовуються спільні позиції. Розповідаючи про своє бачення медичної реформи, Уляна Супрун зосередила увагу на таких головних напрямках: організація належного рівня ліцензування лікарів, відпрацювання роботи сімейних лікарів, як первинної ланки надання медичних послуг, стандартизація медичної документації щодо лікування пацієнтів у відповідності до міжнародних стандартів – перехід до уніфікованих протоколів лікування, створення стандартизованих call-центрів у системі надання швидкої допомоги, реформування ціноутворення у фармацевтичній галузі, спрощення процедури реєстрації лікарських засобів. Вона нагадала про таке поняття як громадське здоров’я, тобто здоров’я населення усієї країни, на яке потрібно спрямувати зусилля у контексті профілактичних заходів.

Щодо неналежного рівня оплати праці медичних працівників, в.о. міністра зауважила, що насамперед необхідно здійснити відповідну реорганізацію галузі, аби мати можливість ефективно розпоряджатися коштами. Відповідаючи на запитання журналістів, Уляна Супрун, зокрема, наголосила щодо необхідності зміни застарілого підходу фінансування ліжко-місць у лікарнях, на цілеспрямоване і обґрунтоване фінансування медичних послуг. А ФАПи (фельдшерсько-акушерські пункти), на її думку, навпаки, потребують збереження і розвитку як первинна ланка надання медичної допомоги на місцях. Вона також зауважила, що співпраця лікарів з фармацевтами має поступово припинитися, щойно налагодиться належний механізм ліцензування, роботи податкової служби, а також напрацювання етичних засад роботи лікарів. І зауважила, що подібні проблеми існували і в Америці у 80-х роках минулого століття. В.о. мінстра особливо подякувала журналістів за роботу та зусилля, які допомагають бачити реальні проблеми.

Вона пообіцяла щільно співпрацювати зі ЗМІ, попросила і надалі сумлінно працювати, залишаючись очима і вухами на місцях.

 

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

вгору
  1. Відео
  2. Новини
  3. Події

Співпраця поліції та громади

У вівторок 13 березня 2018 року у прес-центрі «Чис...

Ярмарок «Що може жінка!» у Мегацентрі

  У переддень Міжнародного жіночого дня запр...

Жінки ярмаркують

Хоча весна ніяк не хоче приходити до нас у гості –...

У НЕБЕЗПЕКИ МІЖСЕЗОННЯ – ПОРАДИ ВІД ГОЛО…

Керівник Управління охорони здоров’я Чернігівської...