Menu

У ЧЕРНІГОВІ ВІДКРИЄТЬСЯ ВІДДІЛЕННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З НЕВИЛІКОВНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

12 листопада на будівництво триповерхового паліативного відділення медико-соціального реабілітаційного центру дітей-інвалідів «Відродження» прибули голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, мер міста Владислав Атрошенко, народний депутат від Чернігова Сергій Березенко. Вони взяли участь в урочистому закладенні капсули.

Як повідомив Сергій Березенко, на це будівництво виділено 11 млн. грн. з його власного депутатського фонду та Державного фонду регіонального розвитку. «Сподіваюсь, що за недовгий час у Чернігові матимемо місце, де невиліковно хворі діти зможуть відчути, що вони живуть, граються, радіють, а не доживають. І де батьки паліативних маленьких пацієнтів отримуватимуть психологічну допомогу і зможуть згадати про власне життя і власні потреби, поки їх діти будуть під надійним доглядом», - наголосив він. Будівництво має бути завершене до кінця цього року.

А функціонувати паліативне відділення має вже з 1 червня наступного року – до Дня захисту дітей. Про це повідомила журналістам Наталія Зенченко, заступник директора з медичної частини Чернігівського центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження». Відділення розраховане на чотири місця для хворих дітей, передбачені також приміщення для розташування батьків, які приїздитимуть до дітей. «Ми переймаємо досвід Великобританії. Ми побували там у хоспісі на 8 місць, де за 10 років пішли з життя 120 дітей, - розповіла Наталія Зенченко. – «У такій заможній країні як Великобританія, якщо трапляється у родині таке лихо як невиліковна хвороба у дитини, її влаштовують і такі спеціалізовані заклади. Така світова практика. Ми багато методик і схем лікування запозичили саме з досвіду Великобританії».

Вона також зауважила, що допомогу дітям з невиліковними хворобами центр надає вже давно. З такими пацієнтами та їхніми рідними працюють досвідчені фахівці: педіатри, психологи, реабілітологи, психіатри, неврологи. Вона нагадала, що не менш важливим ніж медична допомога є спілкування, спеціальні заняття, які підвищують настрій і покращують якість життя. За її словами, Чернігівський центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» надає допомогу не лише дітям міста та області, а й пацієнтам з інших областей.

Довідково

На сьогодні в складі «Відродження»: відділення денного перебування на 128 місць, відділення цілодобового перебування на 65 дітей, служба соціального патронату – 54 дітей. За рік реабілітаційні послуги отримують близько 2-х тисяч дітей. Для кожної дитини фахівці розробляють індивідуальну програму тривалістю три тижні, яка забезпечує послідовність реабілітаційного процесу.

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

вгору
  1. Відео
  2. Новини
  3. Події

Співпраця поліції та громади

У вівторок 13 березня 2018 року у прес-центрі «Чис...

Ярмарок «Що може жінка!» у Мегацентрі

  У переддень Міжнародного жіночого дня запр...

Жінки ярмаркують

Хоча весна ніяк не хоче приходити до нас у гості –...

У НЕБЕЗПЕКИ МІЖСЕЗОННЯ – ПОРАДИ ВІД ГОЛО…

Керівник Управління охорони здоров’я Чернігівської...