Menu

У ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ ОЛЕКСАНДР ЧЕРНЕНКО ЗІ ЗВІТОМ У ЧЕРНІГОВІ

Народний депутат Олександр Черненко у парламентській фракції «Блоку Петра Порошенка» відповідає за Чернігівський регіон. Минуло два роки його депутатської діяльності. І 21 листопада у прес-центрі «Чиста політика» Олександр Черненко доповідав про свою роботу. Він вже традиційно складає щорічний звіт у Чернігові, і вважає це своїм обов’язком.

Отже, діяльність народного депутата у цифрах і фактах. Робота з виборцями: 170 звернень громадян, 52 зустрічі з виборцями, 102 депутатських звернення, 15 депутатських запитів. Законотворча діяльність: 91 законопроект – 11 з яких ухвалено; 136 поправок до законопроектів – 42 враховано. Парламентська діяльність, участь у пленарних засіданнях: на 212 присутній, на 24 – відсутній з поважних причин. Участь у засіданнях комітету: 50 засідань комітету з питань правової політики та правосуддя, на 2-х відсутній з поважних причин. При цьому народний депутат вважає, що кількість поданих законопроектів не є показником ефективності роботи депутата: «Я проти так званого «законодавчого спаму» – кількість не означає якість». Так само як і підтримка поданих законопроектів або поправок не залежить від самого депутата, який має лише один голос. А от щодо відвідання пленарних засідань та роботи у комітетах, тут Олександр Черненко має жорстку позицію. І працює над законопроектом щодо системи штрафів та взагалі позбавлення заробітної плати депутатів, які без поважних причин відсутні на своїх робочих місцях.

234

Сфера законодавчих ініціатив Олександра Черненка доволі широка. Насамперед, це виборче законодавство, де народний депутат є експертом: він був у витоків створення Комітету виборців України та багато років очолював цю організацію. Наразі депутат активно займається виборчою реформою, працюючи над нормами щодо захисту прав виборців та удосконалення виборчих процедур. Триває робота над проектом Виборчого кодексу, проектом закону «Про місцеві вибори», зокрема, у площині реформи децентралізації влади.

Загалом реформу децентралізації Олександр Черненко наразі вважає ключовою. За підтвердженням ефективності цієї реформи далеко ходити не треба. Він звернувся до мови цифр і навів приклад Чернігівщини, де нині утворено 5 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Їх загальний бюджет до об’єднання становив близько 16 мільйоні гривень. А після утворення ОТГ ця сума сягнула близько 74 мільйонів, а з урахуванням субвенцій і всі сто мільйонів. Звідки кошти? Насамперед, в ОТГ залишаються 60 % ПДФО. Окрім того, держава підтримує реформу фінансовими стимулами: проекти місцевого самоврядування фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку, а також громади отримують додаткові кошти на розвиток інфраструктури. Відповідаючи на запитання журналістів, які не бачать цих коштів, зокрема, у Чернігові, Олександр Черненко порадив, наприклад, звернути увагу на реконструкцію парків у місті, а також на ремонт доріг, що нині тривають, – і побачити різницю з недавнім минулим.

Водночас, народний депутат з прикрістю наголосив на недоліки у законодавстві, які гальмують необхідні зміни. Якнайшвидшого вирішення потребує спрощення процедури створення ОТГ та врегулювання механізму приєднання до вже створених ОТГ нових громад без додаткових виборів. Олександр Черненко назвав парламент доволі неповоротким у прийнятті таких рішень. Проте сподівається, що необхідні законодавчі норми будуть ухвалені вже найближчим часом, а загалом нинішній парламент впорається з реалізацією такої важливої реформи, як децентралізація, вже до кінця каденції.

Також триває робота над реформою сміттєпереробної галузі для досягнення стандартів ЄС у вивезенні, переробці та захороненні твердих побутових відходів. Долучився Олександр Черненко і до реформування рибної галузі – працює над змінами до кримінального Кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та державного бюджету України на 2016 р. щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду.

Активно працює на міжнародному напрямку. Так за звітний період Олександр Черненко брав участь у зустрічі з депутатами Бундестагу, представниками МЗС, політекспертами та ЗМІ у Берліні, Німеччина; у зустрічі з представниками Венеціанської комісії у Страсбурзі, Франція; у зустрічі з Президентом Республіки Польща Б.Комаровським, маршалком Сейму Г.Сікорським, депутатами, політекспертами, ЗМІ у Варшаві, Польща; у щорічній конференції з людського виміру БДІПЛ/ОЮСЕ у Варшаві, Польща; в «Українському тижні» в Європейському парламенті у Брюсселі, Бельгія; в Асамблеї міжпарламентського союзу - Лусака, Замбія; у виїзному засіданні робочої групи з реформування виборчого законодавства в Україні - Страсбург, Франція; у Парламентській конференції «Свобода медіа як наріжний камінь для демократичних виборів», ПАРЕ та РЄ - Берлін, Німеччина; у семінарі «Боротьба з корупцією - Японський центр міжнародної співпраці Jica -Токіо, Японія; у парламентських виборах в Грузії-2016 у якості спостерігача за виборами в складі української парламентської делегації в міжнародній місії ГУАМ. Як зазначив депутат, він веде активну міжнародну діяльність не з метою політичного туризму, а для запозичення прогресивного досвіду колег з інших країн та просування інтересів нашої країни на всіх можливих майданчиках.

Публічний звіт народного депутата відбувався у рамках проекту «Модельний округ » Програми USAID РАДА, який реалізується Фондом Східна Європа. Метою такого проекту є покращення комунікації та взаємодії виборців з народними депутатами, а також використання інструментарію електронної демократії до парламентської роботи. Чернігівщина включена в цей пілотний проект як один із семи обраних модельних округів завдяки тому, що минулого року Олександр Черненко на конкурсній основі здобув таку можливість. І нинішній звіт народного депутата відбувся у присутності директора Програми USAID РАДА Ігоря Когута, який також завітав до Чернігова. Проекту «Модельний округ » вже рік, і він показав свою ефективність. Так у рамках проекту на Чернігівщині відбулася низка важливих, корисних і цікавих заходів. А саме: тренінг для депутатів обласних та районних рад «Бюджетування в умовах децентралізації», м.Ічня, Чернігівська обл.; Townhallmeetings «Проблема утилізації побутових відходів: регіональний аспект», м.Чернігів; круглий стіл «Вирішення проблеми поводження з побутовими відходами в Україні, регіональний аспект», м.Чернігів; прес-тур до Верховної Ради України представників регіональних ЗМІ Чернігівщини, м.Київ; тренінг для помічників-консультантів народного депутата України Черненка О. «Робота в окрузі: стратегічне планування та побудова ефективної комунікації з громадою», м.Чернігів; колоквіум для вчителів правознавства щодо впровадження у шкільній освіті компонентів: «Законодавча влада для молоді»; «Молодь у державних програмах», «Політична система України», «Виборчий процес», м.Чернігів; публічний звіт народного депутата Олександра Черненка за результатами річної діяльності, м.Чернігів.

243

До речі, як зауважив Ігор Когут, зазвичай депутати не надто охоче звітують про роботу перед виборцями, для українських парламентаріїв публічні звіти не є звичним явищем. Але всі учасники проекту, як от і Олександр Черненко, роблять це регулярно. Ігор Когут також відзначив, що Програма USAID РАДА дозволяє запроваджувати інноваційні підходи до роботи народного депутата у відповідності до вимог часу. Заходи, які передбачаються проектом, ставлять за мету дізнаватися про важливі рішення з перших вуст і бути залученими до парламентських процедур і процесу ухвалення важливих рішень.

Серед майбутніх пріоритетних напрямків у рамках проекту «Модельний округ» підтримка надаватиметься у розробці паспорту округу, для створення і навчання команди, вивчення потреб та напрацювання стратегії роботи в окрузі.

Насамкінець Олександр Черненко привітав чернігівських журналістів з Днем Гідності та Свободи. Він як учасник студентської «Революції на граніті», Помаранчевої Революції та Революції Гідності, пригадавши події трирічної давнини, сказав, що не міг тоді не відгукнутися на відоме усім повідомлення Мустафи Найєма. Не міг залишатися вдома і наступні буремні місяці нашої новітньої історії. Інакше не знав би, як дивитися в очі своїм дітям. А сьогодні, на переконання Олександра Черненка, можна бути активним, небайдужим і ефективним не лише на Майдані, а й кожного дня, працюючи на своєму робочому місці. І не забувати про Свободу, і завжди пам’ятати про Гідність.

Віра Лобановська

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

вгору
  1. Відео
  2. Новини
  3. Події

Співпраця поліції та громади

У вівторок 13 березня 2018 року у прес-центрі «Чис...

Ярмарок «Що може жінка!» у Мегацентрі

  У переддень Міжнародного жіночого дня запр...

Жінки ярмаркують

Хоча весна ніяк не хоче приходити до нас у гості –...

У НЕБЕЗПЕКИ МІЖСЕЗОННЯ – ПОРАДИ ВІД ГОЛО…

Керівник Управління охорони здоров’я Чернігівської...