Menu

ПРОЕКТИ ЄС З ПРИКОРДОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ЧЕРНІГІВЩИНИ ТА РЕСПУБЛІКИ БІЛОРУСЬ НА СТАДІЇ ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

10 лютого у Чернігові вирішувалася доля грантових проектів за Програмою прикордонного співробітництва «Білорусь-Україна», які фінансуватиме ЄС.  Цього дня відбулося засідання Спільного керівного комітету Програми.  Представники двох сусідніх країн за участі експертів Програми територіального співробітництва Східного партнерства (EaPTC) визначили 18 претендентів, які отримають фінансування на реалізацію своїх проектів. А всього було подано  148 заявок.  Максимальний обсяг фінансування одного проекту з боку Євросоюзу становитиме  300 тис. євро. А загалом на Програму співробітництва Білорусь-Україна  ЄС спрямовує 3 мільйони 300 тисяч євро.

Серед претендентів на отримання грантів є і організації з Чернігівщини, проте їх імена поки не розголошують.  Інтрига щодо переможців триматиметься ще принаймні місяць. Експерти прогнозують, що вже у березні Європейська  Комісія  остаточно затвердить список організацій, з якими буде підписано контракт.  

Конкурс на отримання грантів було оголошено рік тому.  До  участі були залучені п’ять областей  з української сторони - Чернігівська, Житомирська, Київська, Рівненська та Волинська, і дві з білоруської сторони – Гомельська та Брестська.    Керівник групи експертів Адміністратора Програми EaPTC Північ, GIZ Ерк Рулоффс  відзначив активність  Чернігівщини у цьому конкурсі: «Багато заявок було з Чернігова. Тому ми тут і проводимо сьогоднішню зустріч».  Він також підкреслив, що пріоритети співробітництва, а також зміст проектів, що претендують на перемогу, визначаються не представниками ЄС, а країнами, які беруть участь у проекті. У даному випадку це представники України та Білорусі.

 Ерк Рулоффс  також повідомив журналістам, що у Європі  проекти прикордонного співробітництва між країнами ЄС  широко застосовується.  І тому було вирішено запропонувати цей  успішний досвід і для України, Білорусі, та інших країн, які на сьогодні не є членами ЄС.  Це, зокрема, проекти з налагодження співпраці вздовж кордонів Вірменія-Грузія, Азербайджан-Грузія, а також Молдова-Україна. Загальний внесок ЄС  у цю  програму становить 12,5 млн. євро.

Характеризуючи Програму територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC), керівник групи експертів  Програми сприяння EaPTCЕрікас Янкаускас наголосив, що тут реалізуються унікальні пілотні проекти: «Такі пілотні програми - це певною мірою довіра  з боку ЄС.  Але водночас це і передача відповідальності».   Він також висловив задоволення активною співпрацею країн-учасниць:  «Ми дуже раді, що наші колеги, організації-учасники і адміністрації цих країн, дуже тісно, конструктивно і продуктивно працюють і ухвалюють рішення.  Ці програми  спрямовані   як на підвищення компетенції  адміністрацій країн-учасниць, так і на допомогу  регіонам.  Як в економічному розвитку, так і в соціальному, культурному обміні   і вирішенні спільних проблем».

Директор Центру міжнародної технічної допомоги ЄС у Республіці Білорусь, голова білоруської делегації  Діна Гончарова  повідомила, що при розробці програми прикордонного співробітництва намагалися охопити максимальний круг пріоритетів  для  потенційних заявників  і учасників проектів. Серед пріоритетних напрямків вона назвала  природоохоронну  діяльність,  проекти щодо  покращення екології,  реалізації комплексу соціальних послуг,  проблем  малого і середнього бізнесу,  питань культури,  спорту, туризму,  а також ІТ-технологій.  Вона зауважила, що всі ці питання співпадають з пріоритетами та інтересами прикордонного співробітництва  у країнах ЄС.  Водночас вона відзначила унікальність програми: «Досвіду такого  типу співробітництва,  де контактують дві країни, які не є членами ЄС - ні у Білорусі, ні у  України ще не було. І ми дуже сподіваємося, що  цей досвід буде позитивним і відкриє нові можливості та інструменти  для співробітництва сусідніх держав  і нового фінансування».

Голова української делегації, заступник директора Департаменту координації міжнародних програм Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Левчук від імені приймаючої сторони висловила задоволення, що захід відбувається  саме у Чернігові. Вона також зауважила, що програма прикордонного співробітництва насамперед дасть можливість місцевому населенню готувати спільні проекти і працювати в умовах реформ, які відбуваються: «На сьогодні однією з ключових є реформа  державного управління, коли здійснюється    передача функцій та повноважень від  центральних  органів влади до регіональних та органів місцевого самоврядування. І перед місцевими органами влади  постають нові завдання із забезпечення  своїх регіонів і програмами, і фінансами. І програма територіального співробітництва Білорусь-Україна  має допомогти цьому співробітництву між прикордонними регіонами, і допомогти населенню готувати нові проекти і брати у них участь».

Залишилося дочекатися визначення переможців. Експерти передбачають, що реалізація проектів  розпочнеться вже влітку. Де буде відбуватися процедура оголошення переможців та підписання контрактів – поки невідомо. Можливо знову у Чернігові, для цього є всі підстави. Наше місто має надзвичайно зручне розташування:  невелика відстань до Білорусі, і так само до Києва. Можливо  Чернігів  стане  своєрідною столицею цього міжнародного  проекту.

Віра Лобановська

unnamed

На фото – зліва – направо:

директор Центру міжнародної технічної допомоги ЄС у Республіці Білорусь, голова білоруської делегації  Діна Гончарова 

керівник групи експертів  Програми сприяння EaPTCЕрікас Янкаускас

керівник групи експертів Адміністратора Програми EaPTC Північ, GIZ Ерк Рулоффс

голова української делегації, заступник директора Департаменту координації міжнародних програм Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Левчук


вгору
  1. Відео
  2. Новини
  3. Події
ПРОСТО Я ДУЖЕ ЛЮБЛЮ ЦИРКОВЕ МИСТЕЦТВО, - МИКОЛА КОБЗОВ

ПРОСТО Я ДУЖЕ ЛЮБЛЮ ЦИРКОВЕ МИСТЕЦТВО, -…

Безмежність  людських талантів  демонстр...

GAVA: Світ 19 березня

GAVA: Світ 19 березня

Бої на сході Дамаска в Сирії, збройний контракт ПА...

GAVA: Світ 17-18 березня

GAVA: Світ 17-18 березня

Капітуляція антиурядових сил у місті Хомс у Сирії,...

ЩОБ ЗРОБИТИ ЯКІСНУ СУЧАСНУ МЕДИЦИНУ, В НЕЇ ТРЕБА ВКЛАДАТИ КОШТИ, - ВОЛОДИМИР ФАЛЬ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ДРУГОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ

ЩОБ ЗРОБИТИ ЯКІСНУ СУЧАСНУ МЕДИЦИНУ, В Н…

Унікальний досвід лікаря-управлінця дозволяє голов...

ПРОСТО Я ДУЖЕ ЛЮБЛЮ ЦИРКОВЕ МИСТЕЦТВО, - МИКОЛА КОБЗОВ

ПРОСТО Я ДУЖЕ ЛЮБЛЮ ЦИРКОВЕ МИСТЕЦТВО, -…

Безмежність  людських талантів  демонстр...

GAVA: Світ 19 березня

GAVA: Світ 19 березня

Бої на сході Дамаска в Сирії, збройний контракт ПА...

GAVA: Світ 17-18 березня

GAVA: Світ 17-18 березня

Капітуляція антиурядових сил у місті Хомс у Сирії,...

ЩОБ ЗРОБИТИ ЯКІСНУ СУЧАСНУ МЕДИЦИНУ, В НЕЇ ТРЕБА ВКЛАДАТИ КОШТИ, - ВОЛОДИМИР ФАЛЬ, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ДРУГОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ

ЩОБ ЗРОБИТИ ЯКІСНУ СУЧАСНУ МЕДИЦИНУ, В Н…

Унікальний досвід лікаря-управлінця дозволяє голов...