Menu

ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ДЕСАНТ З ПОДАРУНКАМИ ЗНОВУ ЗАВІТАВ ДО ЧЕРНІГІВСЬКИХ ДІТЕЙ

Зустріч гостей з подарунками – особливе  свято  для діток у сиротинцях та дитячих будинках.  15 березня у Чернігівському   центрі  соціально-психологічної реабілітації  дітей радо вітали  своїх нових друзів з ГО «Волонтерська рада», які приїхали  з Києва з гарним вантажем: іграшками, одягом, солодощами. Волонтери Богдан Ясь та Роман Легкий вже не вперше у Чернігові. У грудні минулого року вони також відвідали з благодійною місією дитячі заклади.  І були приємно вражені  теплим прийомом і вдячністю, відзначили ефективну взаємодію  між місцевою владою, дитячими закладами та громадськими організаціями, систему  звітування за надану допомогу.

Відтоді було вирішено започаткувати  постійну  співпрацю з нашим регіоном у взаємодії з чернігівською ГО «Рада партнерського розвитку». Цю діяльність активно  підтримує народний депутат України Олександр Черненко.

5d

Дякуючи волонтерам, вихователь-методист дитячого центру Світлана Кухарчук запевнила, що  речі кожної дитини зберігаються у камері схову, і коли дитина вибуває із закладу, то забирає їх з собою. Вона із задоволенням відзначила, що іноді доводиться наймати таксі, аби довезти речі додому. Буває, що це нова домівка, нові батьки – адже   трапляються і такі надзвичайно  радісні події, коли усиновлюють  підопічних центру - діток-сиріт.  Світлана Кухарчук зауважила, що фахівці центру працюють не лише з дітьми, але  і  з їхніми батьками. І це надзвичайно важлива ділянка роботи,  адже далеко не всі готові до цієї місії  і мають вчитися любити дітей і бути відповідальними, а також відчути і зрозуміти радість батьківства. Важливо й те, що такий центр дозволяє прихистити дітей на період, поки батьки вибираються зі складних життєвих обставин. І діти стають тим стимулом, щоб  боротися  і вирішувати проблеми.

4d

Волонтери Богдан Ясь та Руслан Легкий з подарунками для дітей

Волонтери раділи від щирості дітей, які розбирали подарунки. Солодощі вихователі поки що відклали у бік, щоб  не псувати апетит  – невдовзі передбачався обід.  Богдан Ясь та Руслан Легкий  цікавилися потребами дитячого закладу, плануючи майбутні благодійні акції.  Вони налаштовані на цільову допомогу, що робить її набагато ефективнішою.  «Волонтерська рада» має, зокрема, налагоджені контакти з українською діаспорою в США.  З величезною вдячністю волонтери розповідають про готовність американських друзів допомагати українцям, незважаючи на шалені перепони бюрократичного характеру та інші специфічні для нашої країни проблеми. Зокрема, американці  суттєво  допомагають   у такій важливій сфері як медицина. Медичне обладнання, медикаменти, різноманітні прилади новітніх зразків – безцінна допомога для воїнів АТО, яку забезпечує «Волонтерська рада» завдяки американським друзям. Але волонтери переконалися, наскільки такої допомоги потребує  і  цивільне населення України.  Тому були готові до зустрічі, яку ініціювали заступник керівника апарату Чернігівської ОДА Ірина Соломаха та начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар, щоб  окреслити  конкретні  нагальні потреби медичних закладів у сподіванні на можливу допомогу.

1f2

ГО «Волонтерська рада» має трирічний досвід волонтерської роботи у складних та екстремальних умовах.  Команда «Волонтерської ради» сформувалася під час Майдану. Спочатку  зосередилася на допомозі воїна  АТО безпосередньо на передовій, а також дитячим будинкам на Сході. Далі діяльність волонтерів поширилася на  дитячі  будинки  в інших куточках України, на діяльність по  реабілітації воїнів АТО,  триває також допомога армії.  Хоча держава поступово налагоджує виконання своїх функцій, проте волонтери залишаються на передових  і найгарячіших ділянках завдяки своїй гнучкості, оперативності, діючи фактично як швидка допомога, що в екстремальних умовах є цінною перевагою перед неповоротким державним апаратом.    

Віра Лобановська

 

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

вгору
  1. Відео
  2. Новини
  3. Події

Співпраця поліції та громади

У вівторок 13 березня 2018 року у прес-центрі «Чис...

Ярмарок «Що може жінка!» у Мегацентрі

  У переддень Міжнародного жіночого дня запр...

Жінки ярмаркують

Хоча весна ніяк не хоче приходити до нас у гості –...

У НЕБЕЗПЕКИ МІЖСЕЗОННЯ – ПОРАДИ ВІД ГОЛО…

Керівник Управління охорони здоров’я Чернігівської...