Найдорожчий затор у світі: через колапс у Суецькому каналі може виникнути дефіцит туалетного паперу

Доба простою обходиться світовій економіці у 9 з половиною мільярдів доларів.

Найдорожчий затор у світі: нафта вже здорожчала, в тепер може ще й виникнути дефіцит туалетного паперу. Про це попереджає найбільший у світі виробник целюлози, товари якого застрягли на Суецькому каналі. Кожна година тамтешнього затору стає світовій економіці у 400 мільйонів доларів. Зняти з мілини велетенський контейнеровоз не вдається вже 5 днів поспіль, – йшлося 27 березня в сюжеті ТСН.19:30.

Найбільший і найдорожчий затор в історії судноплавства: доба простою обходиться світовій економіці у 9 з половиною мільярдів доларів. Що робити з 400-метровим контейнеровозом, який ще 5 днів тому

Затори на воді: 400-метровий корабель повністю заблокував Суецький канал
сів на мілину, міркують фахівці усього світу. Є план на 12 метрів поглибити дно і вивезти 20 тисяч кубометрів піску. Але чи це спрацює – неясно.

Цим шляхом нині перевозять товари між Європою, Азією та Північною Америкою. Суецький канал забезпечує до 12 відсотків усієї світової торгівлі.

На момент відкриття 150 років тому – це був один з найдорожчих інженерних проєктів – за контроль над Суецом змагались британці, французи, а згодом і Ізраїль. В 50-х роках минулого століття Єгипет вирішив його націоналізувати, що спровокувало так звану Суецьку війну.

Аварії таких масштабів, коли рух заблокований повністю і на невизначений час, ще не було. Її наслідки відчують споживачі по всьому світу – адже в заторі уже понад 2 сотень суден. Зокрема 16 танкерів, які перевозять понад півтора мільйона тонн нафти та нафтопродуктів. А найбільший світовий постачальник целюлози, з якої виготовляють туалетний папір попереджає, через суецький затор світ може зіткнутись з дефіцитом цього стратегічного товару.

Світові судноплавні компанії тим часом почали переправляти свої судна іншим маршрутом – через мис доброї надії – а це додаткові 15 днів шляху. Допомогти Єгипту зняти контейнеровоз з мілини запропонували Сполучені Штати.

Свою допомогу пропонує й Україна – авіабудівний концерн Антонов готовий надати свої літаки, щоб перевозити вантажі з застряглих човнів в будь-яку точку планети.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)