Виплати ФОПам за локдаун: яку суму держава підготувала для компенсацій і як виплачуватимуть гроші

Заявки ФОПи можуть подавати протягом 30 днів від дня запровадження посиленого карантину.

В Україні компенсацію за локдаун від держави виплатять 362,5 тис. ФОПам і найманим працівникам, які вимушені припинити роботу на час карантину. Відповідний проєкт постанови підготувало Мінсоцполітики і направило на погодження профільним міністерствам.

Про це йдеться в документі, який поширила Федерація профспілок України.

Зазначається, що на виплати (8 тисяч гривень) від держави у 2021 році спрямовується 2,9 млрд гривень. Допомогу зможе отримати 362,5 тисяч осіб, але які застраховані. Як сказано в проєкті постанови, головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство соціальної політики.

Кошти будуть спрямовувати Пенсійному фонду, де надсилатимуть Мінсоцполітики заявки на перерахування коштів на виплату компенсацій за тим, як надходять списки від Мінцифри, але не рідше одного разу на тиждень.

Перерахування коштів здійснюється Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду, відкритий в “Ощадбанку”. Гроші спрямовані на виплату компенсацій, у разі не використання, будуть повертатися до держбюджету.

Зазначається, що на виплату 8 тисяч гривень можуть розраховувати тільки в тих регіонах, де діють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи.

“Застрахована особа має право звернутися із заявою про виплату протягом 30 днів від дня запровадження на території додаткових заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19”, – сказано в документі.

Як саме оформити заяву й з її шаблоном можна ознайомитися за цим посиланням.

Нагадаємо, раніше радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака та ексміністр економіки Тимофій Милованов заявляв, що нова компенсація українським підприємцям буде розраховуватися у

“Не 8 тисяч”: в Офісі президента повідомили розмір нової компенсації підприємцям за локдаун
межах середньої зарплати в регіоні. І, за його словами, фіксованої суми виплати підприємцям цього разу не буде.

 

Більше читайте на ТСН .

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)