Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум

Тепер, каже президент, українці на практиці візьмуть участь в ухваленні важливих для країни рішень.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум. Про це повідомляє Офіс президента.

“Цей закон був ініційований главою держави, щоб надати народу право самостійно і безпосередньо, без участі політиків, займатися питаннями. Ухвалення цього документу було одним з пунктів президентської програми Володимира Зеленського”, — сказано у повідомленні.

На всеукраїнський референдум може виноситися одне питання і не може проводитися одночасно з виборами.

Відповідно до закону, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути:

  • питання про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції України;
  • питання загальнодержавного значення;
  • питання про зміну території України за умови збереження територіальної цілісності держави, а також про припинення дії тих чи інших законом України або окремими його положеннями.

На референдум не можуть виносити “питання, що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права; питання про скасування або обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина; питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці”. Не можуть виноситися на референдум і питання податків, бюджету, амністії, а також ті, що знаходяться у віданні органів правопорядку, прокуратури або суду.

“Референдум не підмінятиме роботу Верховної Ради щодо прийняття законів, але громадяни отримають інструмент прямого впливу на прийняття рішень у державі”, — повідомили в ОП.

Прийняті рішення українцями можна буде змінити не раніше, ніж через три роки після референдуму таким самим шляхом.

“Тепер українці на практиці будуть залучені до прийняття важливих для країни рішень, а влада буде змушена прислухатися до волі народу”, — заявив президент.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)