У Чорнобилі починають роботу два нових сучасних сховища, — Зеленський (відео)

Одне зі сховищ, за словами президента, забезпечать найсучаснішим обладнанням, а термін його роботи складе близько 100 років.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до нації під час свого перебування в Чорнобильській зоні з нагоди 35-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Його заяву в понеділок, 26 квітня, транслював телеканал “Наш”.

Зараз, за словами глави держави, Україна відновлює зону відчуження не наодинці — широку підтримку країні надають іноземні партнери.

“Сьогодні, мені здається, — яскравий приклад і такий приклад підтримки і ефективності від наших спільних дій. Сьогодні ввели в експлуатацію нове сховище для відпрацьованого ядерного озброєння. Правильне поводження з ним — невід’ємна частина ядерно-паливного циклу, яка є першочерговою на всіх етапах. Тому дуже важливо, що сьогодні буде отримана ліцензія на експлуатацію нового сховища сучасного типу з технологічнішим, безпечнішим, екологічнішим і має, що дуже важливо, термін експлуатації — до ста років. Це спільний проект України та її міжнародних проектів, реалізація яких тривала більше десяти років”, — заявив глава держави.

Зеленський зазначив, що сьогодні Україна прагне “трансформувати територію відчуження Чорнобиля в територію його відродження”

“Закласти в історію Чорнобиля науково-освітній зміст, мотивувати населення і світ розвивати все це і тільки в позитивному контексті. І, звичайно, наше завдання — зробити все заради зміцнення надійності, безпеки та уникнення таких катастроф у майбутньому”, — заявив він.

Говорячи безпосередньо про аварію, президент зазначив, що вже сьогодні є чимало версій про те, як потрібно було діяти, щоб мінімізувати її наслідки або й зовсім уникнути.

“Наша мета сьогодні — трансформувати територію відчуження Чорнобиля в територію його відродження. Закласти в історію Чорнобиля науково-освітній зміст, мотивувати населення і світ розвивати все це і тільки в позитивному контексті. І, звичайно, наше завдання — зробити все заради зміцнення надійності, безпеки та уникнення та неповторення таких катастроф у майбутньому”, — зазначив глава держави.

Офіс президента пише, що 26 квітня президент Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаелем Маріано Гроссі у Чорнобильській зоні. Безпосередньо зустріч пройшла в мультимедійній виставці “Чорнобиль. Минуле”.

Главі держави і гендиректору МАГАТЕ розповіли про смислові блоки, з яких складається виставка. Вони розповідають про події, якими запам’ятався 1986 в історії людства, містять багато матеріалів про аварію на ЧАЕС та її ліквідацію, про людей, долі яких нерозривно пов’язані з подіями 26 квітня 1986, і пропонують замислитися над подальшою долею Чорнобиля і його майбутнім.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)