Пов’язані з партією Зеленського “боти” критикували Порошенка та Кличка, їх вже заблокували, — Facebook

У соцмережі зазначили, що в квітні також заблокували “ботів”, нібито пов’язаних із Гройсманом. Україна, за даними Facebook, — одне з головних джерел “ботоферм”.

Соціальна мережа Facebook опублікувала квітневий звіт, в якому заявила про видалення 105 акаунтів, 24 сторінок і 5 профілів в Instagram, які нібито виконували функцію “ботів” на користь повʼязаних із партією “Слуга народу” осіб. У звіті зазначили, що власники акаунтів намагалися приховати особистість і координацію своїх дій, однак їх все ж вдалося вирахувати.

Пояснюючи, які конкретно порушення були допущені з цих облікових записів, в соцмережі заявили про “скоординовану неавтентичну поведінку”. “Боти” нібито створювали публікації українською та російською мовами, повʼязані вони були, зокрема, з політикою і корупцією. Більш того, за даними Facebook, з цих сторінок публікувався “сатиричний контент про COVID-19”, а також слова на підтримку “Слуги народу” й одночасно критика на адресу нелояльних команді Зеленського політиків. У соцмережі уточнили, що йшлося, серед іншого, про Петра Порошенка та Віталія Кличка.

У звіті говориться, що на рекламу станиць, які згодом були вилучені, витратили 210 тисяч доларів.

Як приклади порушень Facebook навів кілька публікацій. На першому прикладі зображена якась сторінка під назвою “Про головне”. Допис містить посилання на сайт “Слуги народу”, до нього підкріплений підпис, в якому йдеться про сотні вітчизняних вузів, що видають диплом про вищу освіту. При цьому вказується, що в дійсності далеко не всі власники такого диплома є фахівцями в галузі права. Далі за текстом депутатка від “Слуги народу”, голова парламентського підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина розповідає, як “вийти із ситуації, що склалася”.

юлія Гришина, facebook, заблоковані акаунти, ботоферма

Як ще один приклад наведена публікація на сторінці під назвою “Політична божевільня”, де зображений президент України Володимир Зеленський, який нібито викидає сміття. Картинка підкріплена підписом: “Коли просять винести сміття і ти виніс канали [Віктора] Медведчука (нардепа від “ОПЗЖ”, — Фокус)”.

владимир зеленский, facebook, заблоковані акаунти, ботоферма

У ще одній публікації, яка тепер вже розміщувалася на сторінці “Геть політику”, зображувався пʼятий президент України Петро Порошенко, який із сачком у руках женеться за персонажем мультфільму “Том і Джеррі” — Томом, кричачи йому вслід: “Томас!” (Відсилка до Томосу про автокефалію Православної церкви України, на якому Порошенко акцентував значну увагу під час президентських перегонів 2019 року).

петро порошенко, facebook, заблоковані акаунти, ботоферма

Зараз всі три вищезгадані сторінки в пошуку Facebook не відображаються.

Згідно зі звітом, вищезгадана українська “мережа ботів” — не єдина закрита в квітні. Як і в попередньому випадку, “скоординована неавтентична поведінка” стала причиною блокування ще однієї “ботоферми”, але цього разу нібито повʼязану з фізичними та юридичними особами, які раніше потрапили під санкції американського Мінфіну. Йдеться, зокрема, про нардепа Андрія Деркача, політолога Петра Журавля та його новинний ресурс Begemot.

Тут йдеться вже про 477 акаунтів у Facebook, 363 сторінки, 35 груп і 29 акаунтів в Instagram, на просування яких витратили 496 тисяч доларів.

У рамках цієї “мережі ботів”, як-то кажуть звіті, були присутні також облікові записи, повʼязані з людьми, які консультують екс-премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана та голову депутатської групи “Довіра” Олега Кулініча. При цьому мережею, за інформацією Facebook, керували не менше трьох окремих груп, кожна з яких повʼязана з різними політиками (ті ж Деркач, Гройсман та Кулініч).

У соцмережі зазначають, що стоять за схемою люди, які просто копіювали новинний контент з інших вітчизняних видань і, таким способом, створили мережу, що складалася з “незалежних” сайтів і сторінок. Так вони просували контент, вигідний певним політикам і підконтрольним їм групам.

У звіті звернули увагу на той факт, що Україна в останні кілька років є одним з основних джерел “скоординованої неавтентичної поведінки”. При цьому, за словами адміністрації, більшість подібних кампаній все ж націлені на “внутрішнього споживача”.

Раніше про те, що на президента Зеленського працює ботоферма з понад 20 пабліків і 100 ботів, повідомляло одне з українських видань.

За даними журналістів, вони виявили ботів, які рекламували дописи про “успіхи” влади. Всі вони нібито діяли за одним алгоритмом: з певною періодичністю в пабліку зʼявлялися дописи з різних ЗМІ, в яких робився акцент на позитивних моментах чинного керівництва країни. ЗМІ зазначило, що ці ж групи використовувалися для антиреклами політичних опонентів Зеленського, на що нібито витратили понад 770 тисяч гривень.

Нагадаємо, на початку 2021 року Фейсбук видалив більше 3 тисяч записів, повʼязаних з Україною та прихильниками Петра Порошенка. При цьому, як заявила нардепка Софія Федина, серед заблокованих акаунтів опинилася її подруга, яка ботом не є.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)