Звіт голови ОДА за підсумками першого року роботи

«Рік тому Президент України Петро Порошенко призначив мене на посаду голови облдержадміністрації. Для мене це велика честь і високий рівень довіри та відповідальності. Жодної хвилини я не сумнівався, і був готовий на всіх рівнях відстоювати інтереси області, забезпечувати її всебічний розвиток та безпеку», – такими словами розпочав свій брифінг голова Чернігівської державної адміністрації Валерій Куліч.

31 березня в залі кінотеатру «Дружба» відбулася зустріч голови ОДА з громадськістю міста. Валерій Куліч відзвітував перед громадою за рік своєї роботи на займаній посаді. Цей рік був непростим: військова агресія на Сході країни, складні процеси реформування. Проте треба відзначити, що обласній владі вдалося не допустити ані політичного, ані економічного колапсу.

«Ми намагалися робити все для максимальної публічності та відкритості діяльності влади. Вдалося досягти порозуміння з головами комітетів Громадської ради при облдержадміністрації. Громадськість сьогодні має всі можливості долучатися до формування регіональної політики. Крім того, особливу увагу приділив кадровій політиці. Мною було призначено нових керівників більшості департаментів. В умовах жорсткого режиму економії бюджетних коштів протягом 2015 року скорочено 105 посад (4 %) держслужбовців», – зазначив Валерій Куліч.

Також голова Чернігівської обласної державної адміністрації відзначив роль чернігівських солдатів в АТО. «Понад 9 тисяч військовозобов’язаних з Чернігівщини прийшли до армії за шість хвиль мобілізації, із них кожен сьомий пішов добровольцем. Загалом в області нараховується 10 162 учасника бойових дій в зоні АТО, які вже отримали відповідний статус. За ініціативи ОДА на 2016 рік затверджено Програму покращання матеріально-технічного забезпечення військових частин, що дислокуються в області», – додав Валерій Куліч.

За підсумками 2015 року підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно майже три з половиною мільярди гривень капітальних інвестицій. Це на 12% більше, ніж у 2014 році. Задля збільшення ресурсів на соціально-економічний розвиток, реалізуються програми Євросоюзу та ООН: «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», «Clima East: Збереження та стале використання торфовищ», «Екологізація економік країн Східного партнерства ЄС», «Модернізація вуличного освітлення у місті Мена» та інші.

Досягнуто домовленостей щодо поглиблення двостороннього співробітництва з китайською стороною, збільшення обсягів інвестування в аграрний сектор. Закінчується опалювальний період. Попри позаштатні ситуації, складні перемовини з компаніями-монополістами, ми не допустили його зриву. Прийнято Програму стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів області на 2016-2017 роки, якою передбачено відшкодування частини (10%) ставки по кредиту.

Після годинного громадського звіту голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча, прості чернігівці поставили до нього кілька запитань, які турбують їх найбільше. В кінці зустрічі Валерій Куліч зазначив, що проблем в області багато, але він їх намагатиметься вирішити якомога швидше, і сподівається на підтримку громади у вирішенні найскладніших проблем.

Медіа

 

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *