І в Україні будуть ківі

Саме таку мету поставив собі черкаський фермер В’ячеслав Кантур. Він висадив, як розповідає сайт «Агроінсайдер»  перший промисловий в Україні сад ківі.

Рослини  морозостійкого сорту Карпат Стратона Валентайн аграрій придбав на Закарпатті у біолога Генріха Стратона, який селекціонував екзотичну ягоду. Він вивів морозостійкий сорт, здатний рости і плодоносити по всій Україні. Щоб його призвичаїти до українських умов, знадобилося 17 років.

Нині фермер  посадив першу  плантацію з 500 саджанців на півгектарі. Наступної весни планує висадити ще 5 тисяч рослин уже на п’яти гектарах.

Морозостійкий кущ витримує температуру до мінус 28 градусів. Стартові вкладення для саду ківі вагомі – 15 тис. доларів на гектар. Та в перший же врожайний рік інвестиції в сад окупаються з лишком. Мінімальна врожайність з куща – 30 кг і за мінімальної закупівельної ціні в 1 євро за кг  вийде 30 тис. євро з гектара. Перший збір ківі очікується через три роки.

«Прагну, аби до 2020 року плантація ягоди становила не менше 10,5 гектарів. І така площа саду дозволить отримувати як мінімум 500 тис. доларів на рік», –планує фермер.

Фото із інтернету

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *